Sofy i fotele dostępne na rynku są przeważnie tapicerowane, dzięki czemu korzystanie z nich jest bardziej komfortowe. Sposób ich wykończenia ma decydujący wpływ na to, jakie wrażenia dotykowe oraz wizualne da nam dany mebel. Możemy także spotkać fotele i sofy, które są tapicerowane tylko częściowo. Niezależnie od tego, który typ mebli tapicerowanych wybierzesz, powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. To one wpłyną na Twoje ostateczne zadowolenie.

Meble tapicerowane – czym się wyróżniają?

Fotele i sofy tapicerowane są niezwykle wygodne. Przebywanie na nich to czysta przyjemność. Potrafią zadowolić także najbardziej wymagające gusty, które oczekują mebla atrakcyjnego wizualnie. Niezależnie od aranżacji Twojego salonu, znajdziesz idealną sofę lub fotel, ponieważ są one wykonywane z różnych materiałów w najrozmaitszych kolorach. Mogą być także zdobione (haftowane lub pikowane). Różne modele tapicerki mają odmienne faktury. To ważne, by dobrać taką, której dotykanie będzie dla Ciebie przyjemne. Nie może powodować dyskomfortu.

Pamiętaj o tym, że wygląd mebli tapicerowanych to nie wszystko. Choć w pierwszej chwili mogą cieszyć oko, po bliższym spotkaniu okaże się, że nie spełniają Twoich oczekiwań. To ważne, by przyjrzeć się fotelowi lub sofie z bliska i bardzo dokładnie. Przemyśl, czy meble będą pasować do wystroju pomieszczenia, w którym chcesz je umieścić. Czy ich gabaryty nie przytłoczą niewielkiego salonu? Zastanów się, jak będzie z nimi wyglądać Twój salon.

Tkaniny tapicerskie mają duże znaczenie

Choć samo wrażenie wizualne danej tkaniny nie jest najważniejsze, warto zwrócić uwagę na jej rodzaj. Fotele tapicerowane są obijane materiałami, które muszą być wytrzymałe, w innym przypadku szybko ulegną wytarciu i zniszczeniu. Nie chciałbyś mieć fotela, na którym nie mógłbyś odpoczywać ze strachu przed zniszczeniem, prawda? Dobre jakościowo tkaniny będą najrozsądniejszym wyborem, dzięki któremu będziesz mógł korzystać z mebli przez długie lata. Zwróć uwagę, czy materiał posiada certyfikat zapewniający o odporności na ścieranie oraz rozdzieranie. Warto dowiedzieć się także, czy dana tkanina tapicerska nie ulega przebarwieniom lub blaknięciu.

Jakie meble tapicerowane wybrać, gdy w domu są dzieci lub zwierzęta?

Jeśli w Twoim domu są małe dzieci lub zwierzęta, wybierz tkaninę odporną na zabrudzenia. Świetnie sprawdzą się materiały hydrofobowe, które nie będą wchłaniać płynów. Wiemy, że dzieci potrafią rozlać coś na sofę. Tkaninę hydrofobową wystarczy przetrzeć i sofa będzie znów czysta. Warto także wybrać materiał najbardziej odporny na zniszczenia, czyli eko-skórę. Jest on najłatwiejszy w utrzymaniu czystości oraz pielęgnacji. Skóra naturalna jest o wiele trudniejsza w utrzymaniu w dobrym stanie, dlatego w tym przypadku lepiej jej unikać. Przy dzieciach i zwierzętach sprawdzą się także idealnie tapicerki w formie pokrowców. Można dzięki nim uniknąć zabrudzeń niemożliwych do zlikwidowania.

Pamiętaj, by podczas wyboru mebli tapicerowanych zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale także na jakość wykonania oraz typ tapicerki. Jeśli szukasz wysokiej jakości mebli tapicerowanych, warto odwiedzić sklep meblekukulka.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj