Lato w pełni, czas więc pomyśleć, czy aby nasz ogród na pewno jest wystarczająco wygodny, ciekawie zaaranżowany i funkcjonalny. Jeśli zastanawiamy się nad meblami, które wpiszą się w zieloną przestrzeń, dopełnią jej estetyki, a do tego będą i wygodne, i trwałe, postawmy na wykonania z technorattanu!

Tworzywo sztuczne o wyglądzie plecionki rattanowej

Zanim przejdziemy do właściwości fizycznych mebli technorattanowych, które można znaleźć w ofercie https://bazkar.pl/, przyjrzyjmy się estetyce. To ona skłania nas w dużej mierze do wyboru tego typu konstrukcji.

Technorattan to bowiem surowiec sztuczny. Materiał specjalnie wzmocniony, ale wizualnie do złudzenia przypominający naturalną plecionkę rattanową. Dzięki temu wpisuje się w potrzeby zarówno klasycznych, rustykalnych czy skandynawskich ogrodów, jak i tych zdecydowanie bardziej nowoczesnych, wręcz minimalistycznych i surowych.

Trwałe meble ogrodowe

Wzmocniona plecionka technorattanowa oznacza bardzo dużą trwałość. Tak wykonane meble są żywotne, potrafią przetrwać długie lata użytkowania, nawet przy intensywnej eksploatacji. Nie tracą swoich właściwości narażone na działanie czynników zewnętrznych, w tym warunków atmosferycznych.

Technorattan nie poddaje się działaniu wilgoci, niskich i wysokich temperatur, promieniowania słonecznego, opadów deszczy czy śniegu. Dzięki temu meble mogą być użytkowane nawet cały rok. Nie odbarwią się, nie odkształcą, a do tego są dość odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Niestraszne im plamy i zabrudzenia

Meble wykonane z technorattanu są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Tłuste plamy z jedzenia bądź powstałe w wyniku wylania słodkich i kolorowych napojów, nie wsiąkają w technorattan. Nie ma zatem ryzyka pozostawania trwałych śladów.

Do usuwania powierzchownych, ale i trudniejszych zabrudzeń, zwykle wystarczy wilgotna ściereczka namoczona w roztworze z wody i delikatnego środka czyszczącego, np. płynu do mycia naczyń.

Dodatkowa ochrona

Aby mebli nie trzeba było długo odświeżać przed kolejnym sezonem, warto zafundować im pokrowiec ochronny. Najczęściej takie pokrowce są dostępne wraz z danym kompletem mebli. Można również zdecydować się na uniwersalną plandekę, która pomieści nawet wieloelementowe zestawy mebli ogrodowych. Zabezpieczy przed zanieczyszczeniami oraz czynnikami atmosferycznymi.

Dla maksymalnej wygody użytkowania

Meblom bazującym na technorattanie warto zafundować również poduszki ogrodowe. Kolorowe, wzorzyste, w kształtach dopasowanych do siedzisk. Dzięki nim zestaw mebli będzie się prezentował jeszcze ciekawiej, a co najważniejsze, wypoczynek w ogrodzie będzie się kojarzył z maksymalną wygodą i komfortem!

Poszukajmy zestawu, który spełni nasze oczekiwania. Sprawdzi się w ogrodzie, a być może również na tarasie czy balkonie. Cieszmy się latem i trwałością mebli, która nie będzie się pogarszała z roku na rok. W końcu mamy do czynienia z meblami najwyższej jakości, które są warte każdej wydanej na nie złotówki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj