Hałas w nocy nigdy nie zwiastuje niczego dobrego. Zwłaszcza, gdy jego źródło można zlokalizować wokół nieprawidłowo powieszonego obrazka lub innej ozdoby. Konsekwencją są nie tylko nieprzyjemne odgłosy, które potrafią wybudzić, ale również uszkodzenia ściany, nie wspominając o kwestiach bezpieczeństwa, jeśli dany przedmiot był powieszony w okolicy łóżka. W jaki sposób prawidłowo zamocować obrazek, tak by stale zajmował przeznaczone dla siebie miejsce?

Jak powiesić obrazek na ścianie?

Wieszanie obrazków można przeprowadzić na kilka sposobów. Od pewnego czasu coraz bardziej popularne są usuwalne plastry mocujące, które według rekomendacji producenta nadają się na większość powierzchni i mają udźwig do wskazanej na opakowaniu gramatury. Z niejednej relacji użytkowników w Internecie wynika jednak, że niekiedy ten sposób montażu nie do końca jest skuteczny. Po pewnym czasie klej nie trzyma, tak jak powinien, a prędzej czy później – obrazek lub inna ozdoba lądują na podłodze. Nie jest to oczywiście reguła, natomiast zdarzają się takie przypadki.

W takim razie wydawać, by się mogło, że zdecydowanie bezpieczniejszą formą jest skorzystanie z bardziej konwencjonalnych rozwiązań. Montaż ozdób z pomocą dedykowanych akcesoriów zamontowanych na stałe w ścianie pozwala na uniknięcie opisywanego wcześniej ryzyka. Warto jednak dobrze zapoznać się z wytycznymi, jakie przewidziane są dla poszczególnych kołków, wkrętów czy śrub, bowiem od tego jednoznacznie zależy powodzenie czynności mocowania.

W jaki sposób dobrać akcesoria?

Pierwszym krokiem jest konieczność określenia masy przedmiotu, który ma zostać powieszony na ścianie. Zwykle dla mniejszych wystarczą mniej lub bardziej specjalistyczne wkręty. Trzeba wziąć jednak pod uwagę jeden istotny czynnik. Chodzi o normy DIN, o której więcej można dowiedzieć się na stronie: normydin.pl.

Wskazana norma dostarcza informacji m.in. o konkretnym rodzaju śruby, zastosowaniu i pośrednio o jej wytrzymałości. Trzeba pamiętać, żeby zweryfikować informacje, które ujęte zostały na opakowaniu i zapoznać się z rekomendacjami producenta. Dzięki temu możliwe będzie dostosowanie akcesoriów do materiału, z którego została wykonana ściana, jak i doboru odpowiednich narzędzi, jeśli wybrany typ produktu będzie tego wymagał.

Materiał ściany a waga ozdób

Warto pamiętać, że konkretne akcesoria trzeba równocześnie dobierać w oparciu o wskazane oba elementy. Jest to o tyle istotne, że jeśli wieszany przedmiot przekroczy masą dopuszczalny udźwig akcesoriów, z pewnością finalnie znajdzie się na podłożu. To z kolei przy płytach gipsowo – kartonowych w najgorszych scenariuszach może wiązać się z powstaniem znacznej dziury, którą trudno będzie zatuszować. Dlatego dobranie odpowiednich akcesoriów ma tak istotne znaczenie.

Bezpieczny montaż przedmiotów jest ważną kwestią, która zapewni spokój na co dzień (i jak historie pokazują – w nocy również). Na dobór odpowiednich akcesoriów warto poświęcić nieco więcej czasu, by mieć pewność, że wszystkie spełniają wymagane założenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here