Telewizor wciąż stanowi główne centrum rozrywki w wielu domach. Urządzenie to nie traci na popularności, ponieważ ciągle udoskonalane są jego możliwości i nowe funkcje. Dzięki temu może zapewniać różnorodną rozrywkę o wysokiej jakości. Jak wybrać dobry telewizor do domu?

Parametry, na które warto zwrócić uwagę, wybierając telewizor

Zanim wybierzemy się do sklepu po nowy telewizor, powinniśmy dobrze się zastanowić i przeanalizować nasze potrzeby. Znajdziemy bowiem szeroki wybór różnych modeli o bardzo różnych parametrach i trudno nam będzie wybrać najlepszy telewizor, jeśli wcześniej nie zdecydujemy, na czym najbardziej nam zależy. Poniżej przedstawiamy kilka kwestii, które dobrze rozważyć.

Ekran nie może być zbyt duży

Przy mniejszych pomieszczeniach nie warto decydować się na zbyt duży telewizor. Ekran o sporej przekątnej znajdujący się za blisko widza może niekorzystnie wpływać na jego zdrowie. Nasze oczy są dość wrażliwe, szczególnie na działanie światła niebieskiego, które może powodować także zaburzenia snu. Duży ekran znajdujący się w małej odległości od użytkownika będzie trudny do objęcia wzrokiem, co spowoduje nie tylko ból oczu, lecz także dyskomfort.

Ustawienie telewizora ma znaczenie

Drugim ważnym aspektem jest miejsce montażu telewizora. Kąt widzenia powinien być na tyle duży, aby oglądający mógł utrzymać prawidłowe i swobodne ustawienie sylwetki w trakcie oglądania filmów, programów czy seriali. W przypadku nienaturalnego ułożenia głowy czy pleców mogą pojawić się poważne w skutkach konsekwencje związane np. z bólem stawów czy mięśni. Dlatego warto najpierw sprawdzić, jaka wysokość będzie najwygodniejsza dla użytkowników.

Rozdzielczość, matryca i funkcje telewizora

W przypadku wyboru telewizora do domu niezwykle ważna jest odpowiednia rozdzielczość. Ma ona bezpośrednie przełożenie na jakość kolorów, a także szczegółowość i płynność obrazu. Poszczególne formaty, takie jak HD, Full HD, 4K UHD czy 8K UHD, informują o liczbie pikseli wyświetlanych na danym ekranie. Im większa liczba, tym lepsza jakość obrazu.

Istotny jest też rodzaj zastosowanej przez producenta matrycy. Do najpopularniejszych należą LED i OLED. Pierwsza odmiana charakteryzuje się energooszczędnością, długą żywotnością, dobrym odwzorowaniem czerni, a także dużym kątem widzenia. Jest zasilana jednym źródłem światła dla wszystkich diod LED. Odmiana OLED jest uważana za bardziej kompletną. Dzieje się tak dlatego, że każda z diod ma własne oświetlenie. Zapewnia to znakomite kolory, a także wyjątkowo wyrazisty obraz.

Ostatnią ważną kwestią przy wyborze telewizora jest jego wyposażenie. Warto, aby było to urządzenie typu smart. Dodatkowe oprogramowanie pozwoli instalować takie aplikacje, jak YouTube, Netflix czy HBO GO, a także sterować urządzeniem z poziomu smartfona, laptopa lub tabletu. Taki telewizor będzie zdecydowanie bardziej funkcjonalny.

Jaką ofertę telewizyjną dobrać do urządzenia?

By w pełni wykorzystać potencjał zakupionego telewizora, warto zdecydować się na dobry pakiet usług. Bardzo popularna jest oferta INEATelewizja tego dostawcy cechuje się dużą elastycznością i atrakcyjną ceną.

Telewizja HIWAY jest jedną z najtańszych dostępnych ofert – umowę obejmującą aż 66 kanałów na 24 miesiące można otrzymać już w pakiecie za 9,90 złotych miesięcznie! To jednak nie wszystko, co oferuje INEATelewizja może być rozszerzona o dodatkowe paczki tematyczne kanałów w dowolnym momencie trwania umowy. Dzięki temu można praktycznie dowolnie powiększać liczbę ulubionych kanałów – sportowych, filmowych czy przyrodniczych – za nieduże pieniądze, i to bez podpisywania długotrwałych umów. Z wybranych paczek kanałów można zrezygnować w każdym momencie, bez zobowiązań. Telewizja HIWAY umożliwia oglądanie programów w wysokiej jakości 4K, a do tego INEA telewizja oferuje usługę multiroom. Dzięki niej można oglądać różne kanały telewizyjne nawet na pięciu telewizorach jednocześnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj