Odkurzacz bezprzewodowy marki Zelmer

Z pewnością nie wyobrażasz sobie sprzątania bez takiego sprzętu, jak odkurzacz. Nie da się ukryć, że pozwala on na utrzymanie mieszkania w idealnej czystości przy niewielkiej ilości poświęconego na sprzątanie czasu. Niezależnie od tego, jaki posiadasz odkurzacz, warto o niego zadbać, aby służył Ci jak najdłużej, a także, aby korzystanie z niego było jak najbardziej efektywne. Z tego tekstu dowiesz się, jak dbać o odkurzacz bezprzewodowy.

Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego tak ważne jest regularne czyszczenie zbiornika,
  • jak czyścić filtr i końcówki odkurzacza,
  • jak dbać o akumulator urządzenia.

Odkurzacz bezprzewodowy to wyjątkowo poręczne urządzenie, które pozwoli Ci na szybkie i komfortowe sprzątnięcie całego mieszkania i nie tylko. Doskonale nadaje się do niewielkich mieszkań, gdyż jego pionowa konstrukcja zajmuje wyjątkowo mało miejsca. Umożliwia także bezproblemowe bezprzewodowe odkurzanie bez przepinania kabla zasilającego do wtyczki w każdym pokoju, ponieważ działa dzięki akumulatorowi. Jak zadbać o swój najlepszy odkurzacz bezprzewodowy, np. marki Zelmer? Przeczytaj!

Czyszczenie zbiornika odkurzacza – dlaczego warto to robić regularnie?

Odkurzacz bezprzewodowy to jednocześnie odkurzacz bezworkowy, dlatego też pozbywanie się nagromadzonego kurzu i innych nieczystości nie polega jedynie na wyrzuceniu napełnionego worka do śmietnika. Należy poświęcić tej czynności nieco więcej czasu, aby nie tylko zadbać o swój sprzęt, ale także o zdrowie.

Przede wszystkim z czyszczeniem zbiornika odkurzacza nie czekaj do ostatniej chwili. Jeśli zgromadzi się w nim zbyt dużo kurzu, może dojść do uszkodzenia urządzenia, a samo opróżnienie zbiornika nie będzie najprostsze. Dobrze, aby robiła to osoba, która nie jest alergikiem, gdyż ta czynność niestety wymaga kontaktu z alergenami. Następnie przetrzyj pojemnik na sucho, aby pozbyć się pozostałości zanieczyszczeń, umyj go pod ciepłą bieżącą wodą i koniecznie solidnie wytrzyj. Gotowe!

Czyszczenie filtra i końcówek odkurzacza – nie pomijaj tych kroków!

Czyszczenie filtra odkurzacza jest jedną z najważniejszych czynności związanych z dbaniem o odkurzacz bezprzewodowy. Jeśli filtr nie będzie regularnie czyszczony, do pomieszczenia mogą przedostawać się alergeny i cząsteczki kurzu, które znajdują się w powietrzu wyrzucanym przez urządzenie podczas jego pracy. Dbaj więc o czystość filtra i regularnie sprawdzaj jego stan, a w razie potrzeby czyść go zgodnie z instrukcją obsługi dedykowaną dla Twojego modelu odkurzacza.

Nie zaniedbuj także końcówek odkurzacza, które mają bezpośrednią styczność ze wszystkimi zanieczyszczeniami i kurzem. Jeśli zaniedbasz ich stan i nie będziesz utrzymywać ich w czystości, zmniejszy się wydajność całego urządzenia – brudne lub zapchane ssawki będą gorzej absorbować kurz i śmieci. Warto więc je regularnie czyścić i myć.

Jak dbać o akumulator odkurzacza bezprzewodowego?

Nie tylko czyszczenie jest istotne dla kondycji Twojego odkurzacza bezprzewodowego. Równie ważne jest bowiem dbanie o jego akumulator, dzięki któremu możesz odkurzać bez podłączania kabla. Jak się do tego zabrać? Istnieje kilka reguł, których warto przestrzegać.

Przede wszystkim nigdy nie rozładowuj go do zera ani nie przeładowuj. Najlepszym poziomem dla baterii jest przedział 40-90%. Nie czekaj więc z ładowaniem, aż zaświeci się lampka ostrzegająca przed rozładowaniem. Z drugiej strony nie trzymaj również odkurzacza podpiętego do gniazda ładowania przez całą noc. Takie działania szkodzą bowiem żywotności baterii. Unikaj także skrajnych temperatur – nie wystawiaj urządzenia na działania ani zbyt niskich, ani zbyt wysokich. Optymalna temperatura przechowywania to 20-25 stopni. Dbaj też, aby do akumulatora nie dostała się wilgoć.

Wiesz już, jak sprawić, aby Twój odkurzacz bezprzewodowy działał jak najdłużej w pełnej sprawności. Wystarczy o niego odpowiednio zadbać! Wyposaż się w doskonałej jakości sprzęt, np. marki Zelmer, i ciesz się bezproblemowym sprzątaniem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj