Firma Hauraton jest znanym i cenionym producentem kompleksowych systemów zagospodarowania wód opadowych. Podstawowym celem działalności przedsiębiorstwa jest dostarczanie klientom produktów najwyższej jakości oraz solidnych, wytrzymałych i niezawodnych rozwiązań technicznych dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb.

Historia marki Hauraton

Marka Hauraton istnieje na rynku już od ponad sześćdziesięciu lat. Została założona w roku 1963 przez Karla Haugera. W pierwszych dniach istnienia firma Hauraton, wówczas występująca jeszcze pod nazwą Hauger i Jägel, produkowała przede wszystkim korytka odpływowe dla rolnictwa. W miejsce stosowanych dotychczas otwartych korytek i kanałów po raz pierwszy zaproponowano gotowe elementy składowe odwodnienia, które można było szybko i łatwo zamontować. Właśnie te korytka stały się pierwszym produktem odwadniającym wytwarzanym przez markę Hauraton. W następnych latach firma stopniowo udoskonalała to rozwiązanie, jednocześnie rozwijając asortyment produktów. W ofercie marki szybko pojawiły się nowe urządzenia, m.in. betonowe ścianki chroniące przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, które zastąpiły wykorzystywane dotychczas kamienne płyty wykonywane ręcznie. W latach siedemdziesiątych firma rozpoczęła szeroko zakrojony eksport do najważniejszych krajów zachodnioeuropejskich. Zarazem marka Hauraton wprowadziła szereg innowacyjnych rozwiązań poprawiających właściwości sprzedawanych produktów, np. metalowe ramy na krawędzie korytek, które zapewniły im większą stabilność i trwałość. W tym okresie powstała również marka Hauraton Faserfix, której asortyment obejmuje korytka odwadniające z betonu włóknistego. W latach osiemdziesiątych firma wprowadziła na rynek markę Dachfix, a wraz z nią zaoferowała nowe rozwiązania w zakresie odwadniania dachów. W tej dekadzie powstał również program Sport – korytka do odprowadzania wody z powierzchni obiektów sportowych. Na początku lat dziewięćdziesiątych forma Hauraton wprowadziła nową markę produktów Recyfix, które są wykonane z tworzywa pochodzącego w 100% z recyklingu. Jednocześnie przedsiębiorstwo przystąpiło do rozbudowy sieci handlowej w Niemczech i wzmocniło eksport do krajów Europy Zachodniej oraz Środkowej. Wraz z nadejściem nowego tysiąclecia Hauraton w coraz większym stopniu inwestuje w nowe technologie i oparte na nich rozwiązania dotyczące gospodarki wodnej. W asortymencie pojawia się innowacyjny system odsączania wody deszczowej – bloki odsączające Drainfix Bloc. W chwili obecnej Hauraton oferuje bardzo szeroką gamę skutecznych systemów odprowadzania wód powierzchniowych. Siedziba firmy nadal mieści się w Niemczech. Dyrektorem generalnym jest Marcus Reuter.

Firma Hauraton Polska

Polska filia Hauraton istnieje od roku 1994. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie zagospodarowania wód opadowych. Oddział świadczy również wysokiej jakości w zakresie doradztwa techniczno-handlowego na terenie całego kraju. Obszerna oferta produktów Hauraton Polska odpowiada międzynarodowym standardom. Główne grupy produktowe to:

  • odwodnienia liniowe,
  • separatory,
  • rozsączanie,
  • retencja,
  • podczyszczanie wody deszczowej.

Oryginalne, jakościowe produkty marki Hauraton można zakupić w dobrych sklepach budowlanych. Godnym zaufania partnerem w tej branży jest mateomarket.pl, jeden z najlepiej wyposażonych sklepów internetowych z różnego rodzaju asortymentem instalacyjno-budowlanym. Sklep współpracuje z największymi hurtowniami w Polsce i Europie, dzięki czemu jest w stanie zaoferować najwyższej jakości towar i korzystne ceny.

Hauraton – interesujące produkty i bestsellery sprzedażowe

Betonowe produkty marki Hauraton bazują na rewelacyjnej jakości cemencie. Zespół inżynierów firmy odkrył, że dzięki rewolucyjnym właściwościom tego materiału beton może osiągać nieznane wcześniej poziomy wytrzymałości. Jednym z najbardziej znanych i cenionych rozwiązań oferowanych przez firmę Hauraton jest linia produktów Hauraton Faserfix. Seria Faserfix, np. cieszący się niesłabnącą popularnością model Hauraton Faserfix KS 200, pomimo cieńszych ścianek gwarantują stabilność przy jednocześnie niewielkiej masie. Faserfix KS 200 to system odwadniający wykonany z betonu zbrojonego włóknem. Charakteryzuje go szybki montaż i łatwe uszczelnienie połączenia korytek. Odwodnienie liniowe Hauraton Faserfix KS 200 cechuje bardzo wysoka wytrzymałość na ekstremalne obciążenia, trwałość i odporność na warunki pogodowe oraz korozję, dlatego znajduje zastosowanie nawet przy dużych obciążeniach. Coraz bardziej znanymi i cenionymi rozwiązaniami są również odwodnienia liniowe Hauraton, separatory i rozsączanie.

Ciekawostki

  • Największym z dotychczas zrealizowanych zamówień w historii marki Hauraton były odwodnienia na torze Formuły 1 as Marina Circuit w Abu Dhabi w roku 2009. Firma dostarczyła tam ponad 20 km kanałów odwadniających.
  • Ruszt szczelinowy Hauraton Fibretec zdobył prestiżową nagrodę International Design Price Award 2010. Ten unikalny i wysoce funkcjonalny produkt otrzymał srebrny medal w międzynarodowym konkursie Focus Open 2010.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj