Jak dobrać rozmiar narzuty na łóżko?

Chcesz, by Twoje łóżko po zaścieleniu zawsze wyglądało nienagannie? Pomyśl więc nad doborem rozmiaru narzuty, który pozwoli Ci uzyskać taki efekt. W sklepach możesz znaleźć narzuty o wielu różnych wymiarach. Jak jednak dopasować go właściwie? Czym należy kierować się, wybierając rozmiar narzuty na łóżko? 

Nowoczesna narzuta na łóżko to dodatek, którego nie może zabraknąć w Twojej sypialni. Jest ona bowiem niezwykle funkcjonalny elementem jego wyposażenia. Z jednej strony ma ogromne walory estetyczne i umożliwia stworzenie pięknej kompozycji tekstylnej na łóżku. Z drugiej zaś skutecznie chroni pościel przed wszelkimi nieczystościami i kurzem, który krąży na co dzień w sypialni. Przeglądając narzuty na łóżko, szybko zauważysz, że dostępne są one w wielu różnych rozmiarach. Jak więc wybrać spośród wszystkich tych propozycji ten odpowiedni? Okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne. Poniżej znajdziesz wskazówki, dzięki którym z łatwością dobierzesz idealne wymiary narzuty do Twojej sypialni.

Idealny rozmiar narzuty — najważniejsze wskazówki

Wybór tekstyliów do sypialni jest aktualnie naprawdę bardzo duży. W miejscach takich, jak sklep europ24.pl znajdziesz eleganckie narzuty na łóżko w wielu ciekawych wzorach, kolorach, a także rozmiarach. Dziś jednak skupimy się na tym ostatnim parametrze. Jeśli chodzi o podstawowe i najczęściej występujące wymiary narzut na łóżko, to są to:

  • 160×220 cm
  • 170×210 cm
  • 170×270 cm
  • 200×220 cm
  • 220×240 cm.

Zastanawiasz się, jaka narzuta będzie najlepsza? Chcesz wiedzieć, jaki powinien być minimalny rozmiar narzuty? Najważniejsze jest to, aby zakrywała ona całą powierzchnię materaca, łącznie z jego krawędziami. Dlatego też przy wyborze musisz wziąć pod uwagę kilka wartości pomiarowych. Potrzebne będą Ci do tego między innymi wymiary materaca, dotyczące jego szerokości i wysokości. Mówiąc więc w dużym skrócie, optymalny rozmiar narzuty to taki, który pozwala przykryć dokładnie powierzchnię, na której znajduje się pościel oraz prześcieradło. Aby taki wybrać, pamiętaj, by zawsze do pobranych wymiarów dodać kilka centymetrów.

Jaki rozmiar narzuty wybrać?

Wybór narzuty na łóżko zależny jest od wielu różnych czynników. Jednym z najważniejszych jest jednak to, w jaki sposób będziesz nakładać ją na powierzchnię materaca oraz jaki efekt wizualny chcesz osiągnąć. W pierwszej kolejności zastanów się, czy chcesz przykrywać nią całe łóżko, czy też może wolisz pozostawić odkrytą strefę z poduszkami. W tym drugim przypadku będziesz musiał zwrócić bowiem uwagę na to, w jaki sposób wykonana jest podszewka narzuty, ponieważ ona także będzie wyeksponowana.

Jeśli chodzi jednak o sam rozmiar narzuty na łóżko, to Twój wybór będzie zależał przede wszystkim od tego, czy chcesz, aby sięgała ona aż do podłogi, czy też planujesz, aby była włożona pod materac.

Narzuta sięgająca do podłogi

Eleganckie narzuty na łóżko sięgające aż do podłogi to doskonały wybór do gustownej sypialni w klasycznym stylu. Podobają Ci się takie szykowne wykończenia? W takim razie przyszykuj się na kupno naprawdę dużej narzuty na łóżko. W tym przypadku bowiem, przy wyborze jej rozmiaru musisz wziąć pod uwagę nie tylko samą powierzchnię i grubość materaca, ale i wysokość łóżka.

Narzuta założona pod materac

Zakładanie narzuty pod materac to obecnie dość popularny trend. Poza tym takie ułożenie pozwala na wyeksponowanie wyglądu łóżka. Jeśli więc jesteś zadowolony z jego stylistyki, to będzie dobry wybór. W tym przypadku w dopasowaniu idealnych wymiarów narzuty potrzebny będzie Ci właściwie tylko rozmiar materaca oraz jego wysokość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj