Inteligentna doniczka, stosuje nowoczesną technikę, jaka pozwoli lepiej oraz łatwiej dbać o rośliny. Wykrywa wilgoć gleby i jej żyzność, pokazuje też płodność za pomocą wbudowanych receptorów w okresie teraźniejszym oraz odnosi się do bazy danych w chmurzę. Kiedy obecne warunki nie będą właściwe dla rośliny, diody będą świecić rozmaitymi odcieniami świateł, żeby przypomnieć, iż twoja roślina wymaga twojej uwagi.

Inteligentna doniczka

W ostatnim czasie niezwykle modne są wszelkiego rodzaju inteligentne gadżety, do których zalicza się inteligentna doniczna. Inteligentna doniczka ma specjalistyczne sensory, jakie sprawdzają wilgoć gleby oraz stan jej żyzności. Rozpoznanie niedostatków w którejś spośród tychże potrzeb jest zgłaszane od razu, aby użytkownik mógł natychmiast zareagować. Produkt wygląda niezwykle estetycznie. Minimalistyczny wygląd oraz beżowy odcień powodują, iż pasuje do każdego pomieszczenia. Doniczka jest mocna, zrobiona z wytrzymałego na naruszenia materiału oraz niewątpliwie wodoszczelna. „Urządzenie” łączy się ze smartfonem bądź tabletem za pomocą Bluetooth, natomiast do jego obsługi służy aplikacja Flower Care, będąca również w polskiej wersji językowej. Doniczka wraz z roślinką, są powiązane z telefonem, przez pobranie właściwej aplikacji oraz zeskanowaniu kodu QR. W tenże sposób pielęgnacja rośliny będzie zdecydowanie prostsza, gdyż po wybraniu typu kwiatka, aplikacja przekazuje powiadomienia czego obecnie brakuje naszej roślince. Po błyskawicznej konfiguracji możesz obserwować w aplikacji na smartfonie, jak radzi sobie Twój zielony towarzysz podczas Twojej nieobecności! Będziesz potrzebował złącza internetowego przy pierwszym parowaniu aplikacji z doniczką, lecz następnie nie będzie już wymagane powiązanie z internetem.

Co należy wiedzieć?

Zaraz po paru cyklach doniczka odczuwa potrzeby twojej rośliny oraz da właściwą ilość wody w odpowiednim czasie. Doniczka ta reguluje pobór wody tak, żeby zagwarantować roślinie do jednego miesiąca nawodnienia bez nadzoru lub specjalnych działań z twojej strony. Dane jakie otrzymujemy od naszej doniczki, co 15 minut są przechowywane oraz co dwie godziny przekazywane do profesjonalnego systemu gdzie są oddawane ocenie za pomocą algorytmów. Porady oraz ostrzeżenia dotyczące rośliny dostajemy za pomocą przeznaczonej aplikacji, jaka pozwala podtrzymać roślinę w doskonałej kondycji, zwłaszcza, kiedy wymaga ona natychmiastowej uwagi. Doniczka sama nam podpowie, kiedy dodać nawóz bądź przenieść roślinę do wnętrza z odpowiednim oświetleniem.

Źródło: excelo.pl

1 KOMENTARZ

  1. ’Zaraz po paru cyklach doniczka odczuwa potrzeby twojej rośliny oraz da właściwą ilość wody w odpowiednim czasie’ – ciekawe, muszę spróbować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj