Innowacyjne techniki towarzyszą nam w normalnym życiu na jeszcze większą skalę. Już nie jedynie w pracy lub miejscach użyteczności społecznej, lecz też we własnych domach. Na starcie podchodzimy do nich z pewną wątpliwością – co jest naturalną odpowiedzią na pojawienie się czegoś innego oraz nieznanego. Błyskawicznie jednakże przekonujemy się, iż należałoby zainwestować w rozwiązania, jakie zostały przygotowane, aby poprawić robienie poszczególnych rzeczy – bądź zupełnie nas w nich wyręczyć. Jednym spośród takich narzędzi jest inteligentna lodówka.

Co to jest inteligentna lodówka?

Inteligentna lodówka wygląda jak naturalna lodówka z przymocowaną do niej tabliczką. Koncepcja inteligentnej lodówki jest w określonym sensie fajna. Odtwarzanie muzyki, wyświetlanie pogody, wyświetlanie kalendarza, funkcjonowanie jako cyfrowa tablica oraz składanie listy zakupów to rzeczy, jakie mogą mieć sens w wypadku lodówki. Poniektóre odmienne funkcje, takie jak pokazywanie ekranu telewizora w lodówce bądź oglądanie zdjęć jego zawartości ze smartfonu.

Smart lodówka – nowość, chociaż nie do końca

Lodówki, jakie obecnie nie jedynie chłodzą, nie są nowością na rynku. Wytwórcy przykładają jednakże wagę do jeszcze większych możliwości tychże głównych sprzętów domowych. Ich właściwością rozpoznawalną jest przede wszystkim możliwość połączenia z domową siecią wi-fi, co pozwoli np. na ustalanie ich temperatury przez aplikację w smartfonie, lub także wykrywanie wad narzędzia – również za pomocą telefonu.

Jakie funkcje ma inteligentna lodówka?

Inteligentna lodówka, lub także odmiennie lodówka smart, jak każdy owego typu sprzęt ma za zadanie przede wszystkim uprościć życie mieszkańcom. Jej podstawową właściwością rozpoznawalną jest to, iż na drzwiach ma umieszczony monitor. Co więcej, nie jest on połączony tylko z urządzeniem, lecz możemy na nim też oglądać filmy, seriale lub słuchać muzyki, natomiast to wszystko w trakcie przyrządzania pokarmów. Ekran dotykowy LED, w jaki zostały zaopatrzone inteligentne lodówki, może z przeznaczeniem zostać podłączony do sieci Wi-Fi – w tenże sposób otrzymujemy specjalne danie z dostępem do Internetu.

Lodówka zrobi zakupy

Jeszcze więcej sklepów zapewnia zamawianie artykułów spożywczych poprzez Internet wraz z darmową dostawą od jakiejś wielkości zamówienia. Inteligentna lodówka wie, co z tymże zrobić – może sama „zamówić” właściwe artykuły niezbędne do skonfigurowania dobranego menu. Lodówka może także powiadomić użytkowników, iż zapas właściwego asortymentu wewnątrz (na przykład wody mineralnej) właśnie się kończy oraz należy go uzupełnić.

Źródło: www.itselect.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj