Drewno to rewelacyjny materiał, który nie tylko może pochwalić się swoim naturalnym pochodzeniem, ale również pięknem, które warto wyeksponować odpowiednio. Bardzo często stosuje się je w domu, jak i na zewnątrz, aby pięknie podkreślić swoje cztery kąty. Drewno rewelacyjnie sprawdza się w pomieszczeniach, idealnie współgra z innymi materiałami, takimi jak metal czy szkło. Nic więc dziwnego, że sporo osób po nie sięga. Jak efektywnie jest wyeksponować, aby prezentowało się rewelacyjnie, a przy okazji było dobrze zabezpieczone?

W jaki sposób podkreślić strukturę drewna?

Surowe drewno zachwyca swoja strukturą. Każde z nich jest unikatowe, nigdy nie zdołamy spotkać dwóch takich samych mebli, nawet jeśli zostały wykonane na podstawie identycznego projektu. Dzieje się tak, ponieważ drewno ma swoją unikatową strukturę. Niepowtarzalny rysunek słojów to ogromny atut, który warto dokładnie podkreślić. Można tego dokonać dzięki licznym produktom, które oferowane są na rynku i dedykowane są właśnie drewnu – nie tylko meblom, ale również wszystkim cennym dodatkom. Nie warto zapominać o konserwacji drewna, ponieważ powierzchnia z czasem stanie się nieprzyjemnie matowa, +nieestetyczna.

Słoje na powierzchni drewna to fantastyczny dodatek, który sprawia, że mebel prezentuje się nietuzinkowo, estetycznie, oryginalnie. Niezależnie od tego, czy mebel został wykonany z drewna egzotycznego, a może ze standardowego, które dostępne jest w naszym klimacie – każde z nich wymaga odpowiedniej konserwacji i dbałości.

Oleje do drewna – czy te produkty sprawdzą się?

Wiele osób zastanawia się, jakie produkty stosować do powierzchni drewnianych. Oczywiście konkretna odpowiedź będzie zależeć od tego, czy drewno wykorzystywane jest we wnętrzach, czy na zewnątrz. Jednak w obydwu tych przypadkach świetnie może się sprawdzić olejowanie drewna. Zabieg ten sprawia, że uwydatnione zostaje naturalne piękno drewna. Oleje do drewna doskonale pasują, jeśli chcemy zakonserwować powierzchnię drewna. Olej wcierany w drewno wnika głęboko w jego strukturę, dlatego bardzo dobrze nadaje się do impregnacji drewna. Do olejowania drewna warto wybrać sprawdzone produkty, mogą to być oleje barwiące lub preparaty olejowe bezbarwne.

Jaki olej do drewna wybrać?

Niezależnie od tego, czy chcemy zakonserwować drewno mebli ogrodowych, czy planujemy zakonserwować stół w domu – oleje do pielęgnacji drewna sprawdzają się doskonale. Dobierając olej należy wziąć pod uwagę fakt, czy będą na drewno oddziaływać czynniki atmosferyczne, czy jednak nie. Oleje do drewna dedykowane na zewnątrz będą chronić przed deszczem, śniegiem, promieniowaniem UV, zaś oleje przeznaczone do stosowania wewnątrz z pewnością będą pozbawionego takiego działania. Oleje do wewnątrz dzielą się na te do blatów, bo mebli, ale także do posadzek. Ponieważ to te rzeczy są najczęściej poddawane olejowaniu. Dzięki temu procesowi drewno zyskuje głęboki kolor, bardzo przyjemną w dotyku fakturę, jak i widoczny rysunek słojów.

Jak olejować drewno?

Olejowanie to nic innego, jak wcieranie preparatu w surowe drewno. Wystarczy rozprowadzać produkt po powierzchni przy pomocy pędzla bądź wałka. Trzeba to robić fragment po fragmencie i bardzo dokładnie. Następnym krokiem jest starcie nadmiaru po kilkunastu minutach. Wystarczy zrobić to czystą szmatką. Cykl olejowania powinniśmy powtarzać ok. 2-3 razy. Najczęściej pomiędzy warstwami należy odczekać ok. 24 godziny, aby poprzednia warstwa dobrze się wchłonęła i by powierzchnia drewna była odpowiednio sucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj