Pokój dla dziewczynki jest przestrzenią, która często może stanowić wyzwanie dla rodziców czy opiekunów. Musi być to wnętrze przytulne oraz sprawiające poczucie bezpieczeństwa. W dodatku trzeba także trafić w gust naszej pociechy. Jak zatem sprawić, aby to pomieszczenie było świetnym azylem dla małej dziewczynki? Podpowiadamy.

Urządzanie pokoju dla dziewczynki – podstawowe informacje

Zarówno dla małego dziecka, jak i dorastającego nastolatka posiadanie własnego pokoju jest niezwykle istotną kwestią. Jest to bowiem prywatna przestrzeń, która zapewnia poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Z tego powodu warto zadbać, aby jej wystrój całkowicie oddawał charakter osoby, która będzie w nim przebywać. Urządzanie pomieszczenia warto rozpocząć od określenia wieku naszej pociechy. Pokój dla kilkuletniej dziewczynki będzie różnił się od sypialni młodej kobiety.

Kolejnym, dosyć ważnym aspektem jest także funkcjonalność projektowanej strefy. Odmienne potrzeby dziewczynki oraz nastolatki w dużej mierze zadecydują o finalnym wystroju ich pokoju. W zależności od wieku dzieci wyposażenie pomieszczeń może być inne. Nie należy jednak zapominać o zaaranżowaniu wnętrza zgodnie z gustem dziecka. Starsze dziewczyny raczej same zechcą zadecydować o stylu swojego wnętrza, jednak warto również wysłuchać opinii kilkulatek.

Jakie tekstylia wybrać do sypialni dziewczynki?

Pokój dla dziecka to przede wszystkim wygodne łóżko. Oprócz oczywistej funkcji spania spełnia również inne funkcje. Często buduje się z niego bazę, rodzice czytają do snu bądź jest to miejsce do zabaw. Aby jednak dziecko mogło się wyspać, potrzebne są również pewne tekstylia. Koce dla dzieci mogą przybierać różne formy. Najczęściej jednak widuje się te w różnorodnych wzorach oraz kolorach, a także z ulubionymi postaciami z bajek jako printy. Dzięki nim maluchy mogą poczuć się bezpiecznie, przytulając do siebie wizerunek superbohatera czy księżniczki.

Z kolei pościel dla dziewczynki może również składać się z poszewki na kołdrę oraz poduszkę z wizerunkiem ulubionej postaci z bajki. Jeśli jednak nasze dziecko jest nieco starsze, warto zaproponować mu wzór bardziej stonowany, na przykład w odcieniach szarości czy bieli. Dorastające dziewczynki z pewnością docenią bardziej dorosłe dodatki w postaci komponujących się tekstyliów.

Dobrze także dobrać do całego kompletu dekoracyjne poduszki. Ocieplą one całe pomieszczenie, a w razie chęci zabawy sprawdzą się idealnie. To także dobra opcja dla rodziców, którzy chcą spędzić ze swoimi dziećmi chwilę na czytaniu bajek.

1 KOMENTARZ

  1. Mali ludzie też powinni dobrze spać ;), ja przy urządzaniu pokoju dla mojej córki najpierw zajełam się wyborem dobrego materaca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj