Chcesz zadbać o komfortowy sen swojego dziecka? Zastanawiasz się, w jaki sposób wybrać materac, aby odpowiadał wymaganiom młodego człowieka? Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, na co szczególnie zwrócić uwagę, aby zapewnić dziecku odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, wygodę i bezpieczeństwo w trakcie odpoczynku. Dobry jakościowo materac dziecięcy musi spełniać wiele warunków. Warto więc wiedzieć, jakie aspekty należy wziąć pod uwagę w trakcie zakupów. Wybór jest szeroki, więc decyzja może przyjść z trudem.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru materaca dziecięcego?

Pierwszym aspektem, jaki należy rozważyć podczas wyboru materaca dziecięcego, jest jego dopasowanie do wzrostu dziecka. Powinien on także charakteryzować się odpowiednią twardością, dzięki czemu zapewni podpór ciała dziecka, zwłaszcza kręgosłupa, aczkolwiek powinien on być na tyle elastyczny, aby dopasować się do anatomicznego kształtu ciała.

Jak zapewnić zdrowy sen dziecku?

Szczególnie u małych dzieci, dobrym wyborem będzie antyalergiczny materac, dzięki czemu obniża się ryzyko rozwoju bakterii i pleśni, chroniąc dziecko przez różnymi chorobami. W tym aspekcie istotny jest wkład materaca. Powinien on zapewnić odpowiedni stopień wentylacji, dzięki czemu dziecko nie będzie się wychładzać, przegrzewać, a także pocić.

Co więcej, materac dziecięcy powinien posiadać rekomendacje, potwierdzające wykonanie z bezpiecznych materiałów. Warto również wybierać modele ze zdejmowanym pokrowcem. Powinien on być także antyalergiczny.

Jak wybrać odpowiedni materac dziecięcy? Odpowiednia twardość gwarantem komfortowego snu

Kluczem sukcesu wyboru właściwego materaca dziecięcego jest jego dopasowanie do wagi dziecka. Dobre jakościowo materaca mają zaprojektowane strefy twardości, dzięki czemu podpierają wybrane partie ciała, dostosowując się do krzywizn anatomicznych.

Dobrą opcją są materace dwustronne, ponieważ obracanie zapewnia odpowiedni poziom wentylacji, a dodatkowo wraz ze wzrostem dziecka, zamiast kupowania nowego, wystarczy obrócić materac na twardszą stronę.

Zaleca się, aby materac dziecięcy był średniomiękki lub średniotwardy. Odpowiada to symbolom H2 lub H3. Zapobiega to zapadaniu się ciała dziecka, co jest częste przy miękkich modelach.

Szacuje się, że dzieci mogą używać średniej twardości materacy nawet do 10. roku życia.

Starsze dzieci i nastolatkowie powinny mieć dostosowany materac do swojej wagi. Jeżeli w tym wieku młody człowiek osiągnie wagę przekraczającą 60 kg, powinien mieć dobrany materac dla dorosłych.

Jak wybrać rozmiar materaca dla dziecka?

Komfortowy sen zapewnia materac o długości minimum 20 cm większej, niż wzrost dziecka. Dobrym rozwiązaniem jest zakup materaca dziecięcego znacznie dłuższego, niż niemowlę, ponieważ dzięki temu będzie służyć przez kilka lat.

Warto jednak zwrócić uwagę, czy dziecko nie posiada wad kręgosłupa lub postawy. W takim przypadku przed zakupem materaca warto skonsultować się z fizjoterapeutą.

Odpowiedni materac dla dziecka — najważniejsze aspekty

Materac dziecięcy powinien być dostosowany do potrzeb najmłodszych — ich wagi i wzrostu. Wykonanie z najwyższej jakości materiałów, w tym pianki termoelastycznej, dopasowanie do krzywizn anatomicznych i właściwości antyalergiczne warunkują zdrowy i bezpieczny sen dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj