Jak wybrać pralkę automatyczną? Pralka to jedno z najważniejszych urządzeń w naszym domu. Niezależnie od tego, czy mamy małe mieszkanie, czy duży dom, ważne jest, aby wybrać urządzenie, które spełni nasze oczekiwania i nie zajmie zbyt dużo przestrzeni. Obecnie na rynku jest wiele różnych typów pralek, więc wybór tylko jednej może być trudny. Oto kilka praktycznych wskazówek, jak wybrać najlepszą pralkę dla siebie.

Jakiego rozmiaru potrzebujemy?

Wielkość pralki zależy od liczby osób w naszym gospodarstwie domowym. Jeśli mamy dużą rodzinę lub robisz zakupy do mieszkania, to musimy kupić większe urządzenie. Duża pralka przyda się, gdy w rodzinie są małe dzieci. Pralki o mniejszej pojemności są tańsze, ale nie mieszczą tak dużo prania, są odpowiednie dla singli.

Warto, również zwrócić uwagę na szybkość i efektywność energetyczną urządzenia oraz jego poziom hałasu. Im więcej czasu zajmuje pralce wykonanie cyklu, tym więcej nas to kosztuje! Upewnijmy się więc, że wybierzesz urządzenie z najbardziej wydajnymi ustawieniami.

Ocena energetyczna (najlepsza jest A++) odnosi się do tego, ile energii zużywa pralka podczas pełnego załadunku. Im niższa jest ta liczba, tym lepiej dla nas — dlatego zalecamy zakup modelu z klasą A+++, jeśli to możliwe!

Aby dowiedzieć się, jak głośne będzie Twoje potencjalne nowe urządzenie podczas pracy, sprawdźmy jego poziom hałasu w decybelach (dB). Zazwyczaj można znaleźć te liczby bezpośrednio na arkuszu specyfikacji urządzenia; instrukcji bądź na naklejce umieszczonej na urządzeniu.Musimy też wziąć pod uwagę zużycie wody pralki. Wpływa ono nie tylko na wysokości rachunków za prąd, ale także na środowisko naturalne.

Nie możemy nie wspomnieć o wirowaniu. Prędkość wirowania to liczba obrotów na minutę, które wykonuje bęben podczas wirowania. Wyższe prędkości wirowania usuwają więcej wody, ale zużywają też więcej energii elektrycznej. Jeśli więc szukasz pralki, która zużywa mniej energii, wybierz tę o niższej prędkości wirowania.

Zwróćmy też uwagę na programy. Powinny być dostosowane do naszych potrzeb. Zastanówmy się, jakie ubrania nosimy najczęściej i jaki tryb życia prowadzimy. Jeśli kochamy nosić wełnę, to zdecydujmy się na pralkę, która ma program do prania ręcznego.

Na pomoc alergikom

W sklepach znajdziemy też pralki z funkcjami stworzonymi specjalnie z myślą o osobach, które borykają się z alergiami różnego rodzaju. Tego typu urządzenia pozwalają na szybie pozbycie się alergenów z ubrań. Niektóre z nich zostały wyposażone w funkcję prania parowego.

Pranie parowe ma bardzo wiele zalet. Pozwala na pozbycie się bakterii, alergeny, grzybów oraz nieprzyjemne zapachów. Po takim praniu odzież jest zdezynfekowana, a przy tym miękka. Po takim praniu prasowanie jest łatwiejsze i zajmuje zdecydowanie mniej czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj