Szukasz ładnego dywanu do pokoju dziewczynki? Podpowiadamy, gdzie znaleźć modne wzory i bezpieczne wyroby. Zobacz przegląd motywów: od wielkoformatowych ilustracji, przez kontrastowe dywaniki, po materiały, które mogą służyć zabawom ruchowym. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru dywanu dla dziewczynki?

Bezpieczne dywany dla dziewczynki

Dywan do pokoju dziecka nie tylko musi mieć atrakcyjne wzornictwo, ale też powinien być bezpieczny. Antypoślizgowe zabezpieczenia sprawią, że nie będzie się przesuwał, gdy zabawa stanie się bardziej żywa. Zwróć uwagę też na to, czy materiały są certyfikowane. Popularnym oznaczeniem, które informuje, czy dywan jest wolny od szkodliwych substancji, jest na przykład standard OEKO-TEX. To niezwykle ważne, ponieważ dziecko spędza na dywanie wiele godzin podczas zabaw i powinno być w tym czasie maksymalnie bezpieczne.

Dywany antyalergiczne i łatwe do utrzymania w czystości

W przypadku wyboru dywanów do pokoju dziecka naturalne nie zawsze oznacza najlepsze. Niestety włókna odzwierzęce mogą uczulać. Wełna też łatwo się brudzi. Lepiej wybrać dywaniki dla dziewczynki wykonane z bezpiecznych włókien syntetycznych, na przykład polipropylenu lub polichlorku winylu. Są antyalergiczne i nie chłoną zabrudzeń w takim stopniu, jak naturalne włókna. Niektóre można prać w pralce – to ułatwia utrzymanie higieny w pokoju dziecka.

Piękne wzory dywanów dla dziewczynek

Jaki wzór dywaniku dla dziewczynki wybrać? Na topie są wielkoformatowe rysunki na dywanie, które staną się dominującym motywem całego pokoju. Kotek, księżniczka, a może jednorożec – pozwól córce zdecydować, który dywan chciałaby mieć w pokoju. A może córka uwielbia gry ruchowe? Dywan z grą w klasy to kolejna okazja do poskakania. Inną kategorią są ozdoby, które wyglądają jak pejzaże z pięknie ilustrowanej książki dla dzieci. Góry albo miasto z lotu ptaka to motywy, które pozwalają się rozmarzyć. Gdzie szukać takiego modelu? Zobacz dywan dla dziewczynki w sklep Eureka.pl – selekcja jest bardzo szeroka, więc z pewnością znajdziesz ładne, bezpieczne i praktyczne tekstylia na podłogę do pokoju córki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj