Planujesz aranżacje swojego ogrodu, ale nie wiesz, na jakie oświetlenie się zdecydować? Zastanawiasz się, jakie są zalety latarni ogrodowych, a jakie reflektorów? A może szukasz informacji, czy warto inwestować w lampy sufitowe w ogrodzie? Sprawdź, co warto wiedzieć o zewnętrznym oświetleniu i oceń, które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w Twoim ogrodzie!

Czym warto się kierować, wybierając rodzaj oświetlenia do ogrodu?

W trakcie projektowania lub przearanżowania ogrodu, poza doborem roślinności, mebli i akcesoriów ogrodowych, warto zwrócić uwagę także na kwestię oświetlenia. Odpowiednie oświetlenie ogrodowe to nie tylko sposób na komfortowe wykorzystywanie tej przestrzeni po zmroku, ale także szansa na wyróżnienie najważniejszych miejsc w ogrodzie. W ten sposób można zaakcentować najważniejsze segmenty ogrodu, na przykład miejsce przeznaczone na strefę wypoczynkową, zewnętrznego grilla lub piec do pizzy.

Dobranie odpowiedniego rodzaju oświetlenia, a także natężenia żarówek bywa jednak sporym wyzwaniem. Zbyt słabe oświetlenie będzie utrudniało funkcjonowanie po zmroku, z kolei zbyt ostre światło nie będzie komfortowe dla odwiedzających. Żeby znaleźć złoty środek, warto najpierw sprawdzić, jakie korzyści niesie za sobą wybrany sposób oświetlenia zewnętrznego.

lampy zewnętrzne led na sufit

Kiedy warto wybrać latarnie ogrodowe?

Chociaż latarnie mogą się kojarzyć z latarniami ulicznymi, nowoczesne latarnie ogrodowe są przepięknym dodatkiem do każdego ogrodu. Na rynku dostępne są różne modele takich latarni w ciekawych rozmiarach i o interesujących kształtach. Latarnia ogrodowa to nie tylko sposób na oświetlenie ścieżek lub wybranych fragmentów ogrodu, to także element ozdobny, który upiększy każdy ogród. Styl latarni można dopasować na przykład do wybranych mebli ogrodowych.

reflektor ogrodowy led

Jakie są największe zalety reflektorów w ogrodzie?

Reflektor słusznie kojarzy się z mocniejszym strumieniem światła, skierowanym w wybranym kierunku i akcentujący wskazaną przestrzeń lub wybrane elementy. Reflektor LED ogrodowy — to sposób na oświetlenie konkretnych miejsc. Pozwala na rozjaśnienie dowolnej strefy, więc warto go ustawiać w miejscach, w których potrzeba mocniejszego oświetlenia, na przykład w strefach wypoczynkowych lub przy stoiskach do przygotowywania posiłków w ogrodzie. Taki reflektor może też akcentować rzeźby, fontanny lub inne ozdoby ogrodowe.

Czy warto inwestować w lampy sufitowe LED?

Wbrew pozorom, w ogrodzie również warto instalować lampy sufitowe zewnętrzne LED. Ledami nazywamy żarówki oferujące równomiernie rozproszone światło, które znakomicie sprawdzi się w tych sferach ogrodu, które znajdują się pod zadaszeniem. Takie lampy sufitowe warto instalować przy tarasach, w altanach i domkach ogrodowych. Lampy LED są rozwiązaniem ekologicznym i energooszczędnym.

reflektor oświetleniowy w ogrodzie domowym

Co jeszcze warto wiedzieć o oświetleniu do ogrodu?

Przed wyborem oświetlenia do swojego ogrodu konieczne jest zapoznane się ze specyfikacją każdego produktu. To tam znajdują się informacje o mocny, dostępnych żarówkach oraz intensywności danej lamy ogrodowej. Dopiero z tymi informacjami można dobrać oświetlenie do swoich indywidualnych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj