Atrakcyjne świece ozdobne kojarzą się z luksusem, relaksem, tajemniczością oraz z romantyczną i nastrojową aurą. Są to dekoracje, których nie może zabraknąć w żadnym estetycznie urządzonym wnętrzu. Jeśli nie na co dzień to powinny one przynajmniej zdobić przestrzeń podczas wyjątkowych okazji. Na jakie modele warto szczególnie zwrócić uwagę? 

Nietuzinkowe świece ozdobne do pomieszczeń nowoczesnych

Najlepiej czujemy się w minimalistycznym wnętrzu pozbawionym zbędnych bodźców? Z pewnością bliskie są nam więc wszelkie aranżacje nowoczesne. Modernizm pełen czerni i bieli, ciepły styl skandynawski albo surowy loft. Do takich przestrzeni idealnie pasować będą z pewnością rozmaite świece ozdobne o prostych formach, pozbawione dodatkowych dekoracji. Analizując bogatą ofertę rynkową przyznać należy, że jest w czym wybierać!

Nowoczesność idzie w parze z geometrią. Doskonałym wyborem okażą się więc na przykład zjawiskowe, lustrzane świece ozdobne w kształcie kuli. Eksponowane na eleganckich tacach, czy też w wysokich, szklanych świecznikach, srebrne lub złote kule będą miłym dla oka akcentem w każdym modernistycznym pomieszczeniu. Uroczo prezentować się również będą klasyczne, metaliczne świece pieńkowe, które najlepiej jest zaaranżować w zestawach po kilka sztuk o różnej wysokości. Tacę ze świecami dodatkowo udekorować można innymi, modernistycznymi, drobnymi ozdobami.

Fenomenalnie wyglądać będą również świeczki w postaci pływających dysków o niewielkiej średnicy. Ich forma sprawia, że utrzymują się na wodzie. Do stworzenia takiej centralnej dekoracji stołu trzeba wybrać stylowe, szklane naczynie. Domownicy i goście będą zachwyceni! Dzięki świecom ozdobnym do surowego, modernistycznego wnętrza wprowadzony zostanie przytulny klimat z blaskiem naturalnego ognia w roli głównej.

Jakie świece ozdobne zdadzą egzamin w przestrzeniach klasycznych? 

Siłą klasycznych aranżacji jest różnorodność. Tutaj wiele się dzieje. Często są to stylizacje z duszą, które opowiadają piękną historię. Znawcy trendów twierdzą nawet, że przyszłość należy właśnie do tradycyjnych projektów wnętrz. Na topie są dziś przestrzenie nawiązujące do sielskich chatek i klimatów prowansalskich, poprzez stylizacje retro, boho i vintage, aż po klimaty modern classic, art déco, Hampton, czy glamour.

Tradycja we wnętrzu nie może oczywiście istnieć bez pięknych dekoracji. Swoje miejsce odnajdą tutaj również wyszukane świece ozdobne. Pełne blasku, pieńkowe świece z tłoczoną powierzchnią, wykończoną w różnych odcieniach metaliku? A może wyrafinowane świeczki z kryształową aplikacją? Wśród świec ozdobnych na uwagę zasługują również wyjątkowe szpice, które bardzo efektownie prezentują się w pojedynczych, wysokich świecznikach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zakomponować na stole nawet kilka takich świec w fantazyjnych podstawach o różnej wysokości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj