Mieszkania w stylu loftowym cały czas cieszą się duża popularnością, która ciągle rośnie. Pomieszczenia na przykład po starych fabrykach maja swój specyficzny klimat, który już sam w sobie nadaje im niepowtarzalnego charakteru. Gdy ma się takie otoczenie, urządzenie salonu sypialni lub kuchni w stylu loftowym to czysta przyjemność. Ale też, gdy nie posiada się takiego anturażu, można także nadać kuchni loftowy charakter. Rządzą nim bowiem pewne stałe zasady. Ale oczywiście i tak wiele zależy od pomysłowości i upodobań mieszkańców lub projektantów.

Otwarta i funkcjonalna kuchnia loftowa

Oczywiście jak każda inna kuchnia, również ta loftowa musi być przede wszystkim funkcjonalna, czyli na przykład na tyle duża, aby móc podzielić ja na kilka stref związanych z przygotowaniem posiłków, ich gotowaniem lub pieczeniem, zmywaniem, przechowywaniem produktów i ewentualnie spożywaniem posiłków, gdy wybierze się również taki styl loftowej kuchni.

Kiedy taki plan ma się już za sobą, to trzeba pamiętać, że kuchnie w stylu loftowym są zwykle całkowicie otwarte na salon. Poza tym ich cechą charakterystyczna są duże jednolite powierzchnie mebli, na przykład szafek. Powinny mieć jak najmniej linii podziału na poszczególne elementy.

Jak zaaranżować kuchnię loftową? l2

Barwy szarości, betonu lub drewno

W kuchni loftowej dominują zwykle szarości, kolory betonu lub zwykła czerń. Niektórzy preferują również biel w połączeniu z metalicznym lub srebrną barwą kuchennych urządzeń na przykład lodówki lub pieca. To surowy styl skandynawski. W każdym na pewno doskonale sprawdzi się również drewno, z którego mogą być wykonane nie tylko fronty mebli, ale również blaty. Elementy wyposażenia kuchni loftowych można kupić na stronie lofra.pl.

Kuchnie tego typu lubią również blaty kamienne. A na ścianach pomiędzy blatami, a meblami Idealnym rozwiązaniem jest cegła lub płytki ceramiczne. Charakterystycznym dla tego typu kuchni rozwiązaniem jest również tak zwana wyspa, jako centralne miejsce, gdzie skupia się całe kuchenne życie.

Bardzo ważne są drobne elementy i oświetlenie

Gdy decydujemy się na częściowe lub całkowite zamknięcie kuchni, można to zrobić wykorzystując przeszklone i przesuwane drzwi lub ściany z nadającymi im industrialnego charakteru ramami, po których się poruszają.

Taki sam efekt uzyska się stosując inne dodatki w tym samym stylu. Chodzi na przykład o uchwyty szafek i inne podobne drobne elementy, które jednak maja ogromne znaczenie i nie można o nich zapominać. Powinny mieć fabryczny charakter i mogą na przykład przypominać:

  • uchwyty w maszynach,
  • wyglądać jak pręty zbrojeniowe do betonu
  • mieć na sobie sztuczną rdzę lub rzucające się w oczy ślady po spawach.

Ale to tylko propozycje. Urządzający kuchnie loftowe mają tu bardzo duże pole do popisu.

W loftowej kuchni ogromne znaczenie ma także sposób jej oświetlenia. Ono również powinno mieć industrialny i surowy wygląd. Lampy lub same żarówki w oprawkach mogą wisieć na kablach, przypominać światło w laboratorium lub fabryczne reflektory. Z taką kuchnią doskonale harmonizuje również oświetlenie na szynach i oprawy skierowane w różnych kierunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj