Spośród różnorodnych mebli, które mogą nam się przydać w naszym mieszkaniu, warto zastanowić się nad zakupem, w niedalekiej przyszłości, fotela bujanego. Ów mebel kojarzony z babcią lub wiekowym stryjem, przebywający głównie na kartkach starych książek i bajek, wraca na salony ze zdwojoną siłą. To co obecnie możemy wybrać z kategorii opisywanej jako fotele bujane, może nas naprawdę mile zaskoczyć. Nowoczesne lub nawiązujące do klasycznych wzorów, wykonane nie tylko z drewna, ale np. z metalu, czy też z innych materiałów, bardzo zróżnicowane w formie, na pewno będą wspaniałym uzupełnieniem olbrzymiego salonu czy też pokoju dziennego. Stworzone do tego, by oddać się w nich lekturze ulubionej książki albo ebooka, ewentualnie poobiedniej drzemce. Mają wielki potencjał, który koniecznie trzeba wykorzystać. Żeby zorientować się, jakie mamy możliwości wyboru, możemy skorzystać z internetu, by znaleźć mebel naszych marzeń.  

Fotel bujany – do jakiego wnętrza pasuje? 

To pytanie będzie musiał zadać sobie każdy, kto postanowi taki fotel mieć w domu, aby w nim się bujać – na dobre i na złe. Poszukując odpowiedniego rozwiązania, koniecznie należy skorzystać ze strony https://www.wonder.pl/c/fotele-bujane. Znajdziemy tutaj obecnie aż siedemnaście produktów, które już za chwilę mogą się znaleźć w naszym domu. Oferta cały czas jest rozbudowywana o coraz to nowsze modele foteli. Mebel taki musi mieć odpowiednią przestrzeń, by się w niej zmieścić oraz dobrze prezentować. Należy więc o nim myśleć w kontekście dużego pokoju, werandy w domu jednorodzinnym, czy też jako o meblu wynoszonym do ogrodu w pogodne, letnie dni. Można także pomyśleć o zakupie fotela bujanego przeznaczonego tylko do ogrodu, a wówczas drugi możemy umieścić wewnątrz domu. Sprawdzi się on zarówno w pomieszczeniach o charakterze rustykalnym jak i nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Kluczem będzie tutaj nasz gust, ewentualnie zmysł projektanta lub projektantki wnętrz, którym zlecimy takie zadanie.

Z jakiego materiału wybrać fotel bujany? 

W obecnych czasach nie powinno być żadnych problemów ze znalezieniem fotela bujanego z interesującego nas materiału. Głównie wykonuje się je z metalu, drewna i rattanu. Do tego dochodzą różnorodne obicia, które często można spersonalizować, wybierając odpowiedni materiał na tapicerkę. Oprócz zwykłych materiałów obiciowych możemy skorzystać z obić skórzanych, które są łatwe w czyszczeniu, a także nadają wnętrzom delikatnej elegancji. O skórę obiciową trzeba oczywiście odpowiednio dbać, co pozwoli nam cieszyć się tym meblem przez długi czas. Fotele bujane ze skóry często są łączone z metalem, co nadaje im dodatkowego wyrazu, stają się przez to bardzo solidnym meblem. Rattan, czyli rodzaj pnącza rosnącego na Malajach, jest bardzo trwałym oraz lekkim materiałem, używanym, m.in. do wyrobu mebli, w tym foteli bujanych. Taki fotel bez kłopotu można przenosić z miejsca na miejsce. Z kolei fotel drewniany dobrze sprawdzi się we wnętrzu w stylu rustykalnym lub śródziemnomorskim. Miły dla oka, trwały i wygodny mebel pozwoli nam spędzić wiele wspaniałych chwil, np. ze szklaneczką whisky w dłoni.

Fotel bujany – klasyczny czy nowoczesny? 

Styl ma znaczenie – nie każdy fotel bowiem sprawdzi się w każdym wnętrzu. Wystarczy spojrzeć na rozwiązania, które możemy nabyć. Klasyczny drewniany fotel babuni nijak nie będzie pasował do chromu, stali i przecieranego betonu na ścianie. Z kolei obity jasną skórą fotel o kosmicznej niklowanej ramie niekoniecznie odnajdzie się w zaciszu wiejskiej rezydencji. Kluczowym oczywiście będzie tutaj nasz gust i sentyment, ale starajmy się kształtować przestrzeń tak, aby sprawiała ona wrażenie dokładnie przemyślanej. Wersja klasyczna tego mebla to przede wszystkim propozycja drewniana lub rattanowa, wymagająca odpowiednich poduszek lub miękkich materiałowych wykończeń innego typu, które pozwolą nam spędzić wygodny poranek w tym meblu. Z kolei wersje nowoczesne są z natury wygodniejsze, dzięki swoim obiciom, a także mają futurystyczne linie, pasujące do eleganckich apartamentów, itp. Często są to meble obite skórą naturalną lub sztuczną. To ostatnie rozwiązanie może być istotne dla tych z nas, którzy preferują ekologiczny styl życia.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup fotela bujanego? 

Kluczowym na pewno powinien być styl fotela oraz miejsce, w jakim ma się on pojawić. Także cena nie będzie tu bez znaczenia, gdyż najdroższe modele mogą kosztować sporo ponad tysiąc złotych. Warto także zwrócić uwagę na to czy fotelik ma regulowane podłokietniki oraz wysokość siedziska – to może być istotne w użytkowaniu, zwłaszcza gdy z fotela zamierza korzystać kilka osób. Wybór, którego dokonamy pozostanie z nami na dobrych kilka lub kilkanaście lat – dobrze by było, aby był on najlepszym z najlepszych. Satysfakcja i wygoda będą nam wtedy towarzyszyć na każdym kroku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj