namioty eventowe

Lato sprzyja imprezom plenerowym. Pikniki, eventy miejskie i koncerty lub imprezy rodzinne wymagają odpowiedniej oprawy gwarantującej bezpieczeństwo uczestnikom i gościom. Klimat bywa kapryśny, słoneczną pogodę może dzielić tylko kilka godzin od rzęsistej ulewy i burzy. Dlatego wynajem dostosowanego do okoliczności namiotu to doskonały pomysł.

Namiot w roli głównej na weselu i imprezie towarzyskiej

Niektóre dni w roku, czy nawet życiu są ważniejsze od innych. To czas, kiedy pragniemy towarzystwa całej rodziny i przyjaciół. Takim wyjątkowym dniem jest ślub i wesele. Termin wybrany, pora na szczegóły organizacyjne i nagle okazuje się, że pobliskie restauracje wszystkie terminy mają zajęte, albo koszt uroczystości w lokalu sięga niebotycznych kwot. Wtedy z pomocą przychodzą firmy wynajmujące namioty plenerowe. Ślub w plenerze to również idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie romantyczny i elegancki styl oraz bliskość natury. Namiot weselny można postawić na dowolnym równym terenie, może to być ogród przy domu, łąka przy rzece w gospodarstwie babci, okoliczny uroczy pałacyk, czy bliska okolica zajazdu, w którym organizowany jest catering.

Rozmiar namiotu dobierany jest indywidualnie i uzależniony jest w dużej mierze od ilości zaproszonych gości. Należy także pamiętać o odpowiedniej ilości miejsca dla zespołu, sprzętu nagłośnieniowego, czy zaplecza cateringowego. Niektóre firmy wynajmujące namioty zapewniają także całkowitą oprawę  wesela, czyli stoły i krzesła, podest dla zespołu i parkiet do tańczenia.

Namiot weselny zachwyca eleganckim i klimatycznym wyglądem. Najczęściej jest w kolorze białym, może być wyposażony w opuszczane ścianki boczne z foliowymi oknami na wypadek nagłego załamania pogody. Jest idealnym tłem do aranżacji jego wnętrza we wszelkich stylach i zgodnie z najnowszymi trendami. Świetnie chroni nie tylko przed deszczem i wiatrem, ale również przed nadmiernym słońcem, które może zaszkodzić potrawom na stołach.

Również piknik rodzinny, urodziny, albo spotkanie klasowe, lub przyjacielskie latem warto urządzić w ogrodzie pod namiotem do tego przeznaczonym. Nie ma potrzeby zamykać się czterech ścianach domu lub mieszkania, kiedy pogoda jest piękna, grill przygotowany do sezonu, a przestrzeń wokół domu pozwala na zorganizowanie imprezy w na łonie natury. Odpowiedni namiot można wynająć na każdą imprezę bez względu, czy zaprosiliśmy 10 gości, czy też 120. W optymalnym doborze namiotu pomogą wykwalifikowane osoby zatrudnione w wypożyczalni namiotów.

Eventy, czyli dni miasta i koncerty

Namioty przystosowane do oprawy eventów cieszą się ogromną popularnością organizatorów imprez. Budżet miast i gmin jest często bardzo ograniczony, więc, zamiast wydawać pieniądze na zakup dużego namiotu — włodarze raz, lub kilka razy do roku mogą wypożyczyć namiot od firmy, która dopilnuje wszystkiego łącznie z jego montażem i demontażem. Doskonale zabezpieczają przez kapryśną pogodą, jednocześnie zapewniając uczestnikom miejsce do odpoczynku od gwaru, tłoku i niekorzystnych warunków atmosferycznych. Namiot może posłużyć również jako scena dla wykonawców i ochrona sprzętu nagłośnieniowego, ochronić ogródek piwny lub stoisko cateringowe.

Namioty eventowe doskonale sprawdzają się również na targach, imprezach branżowych, lub jako zadaszenie nad stoiskami handlowymi. Pozbawione są wewnętrznych słupów i przegród, dlatego osoba wypożyczająca namiot dysponuje ogromną niczym nieograniczoną przestrzenią. Rozstawienie rozległych stoisk, a nawet wjechanie do namiotu samochodem nie stanowi problemu.

Zalety wynajmu namiotu

Do największych zalet wypożyczenia namiotu można zaliczyć:

  • koszt niższy niż przy zakupie — to ważne w sytuacji, kiedy potrzeba użycia namiotu występuje raz, lub kilka razy w roku,
  • oszczędność miejsca — brak konieczności magazynowania namiotu,
  • idealny stan techniczny — mamy gwarancję, że wynajęty namiot będzie zadbany i bezawaryjny,
  • fachowy i szybki montaż i demontaż namiotu.

Jedyną wadą wypożyczenia namiotu eventowego może być ograniczona dostępność. W sytuacji, kiedy niespodziewanie okazuje się, że namiotu potrzebujemy za tydzień, może okazać się, że wypożyczalnia nie dysponuje właściwym modelem, ponieważ wszystkie zostały już wypożyczone lub zarezerwowane. Dlatego należy pamiętać o odpowiednio wczesnym terminie rezerwacji.

Najlepsze namioty oferuje wypożyczalnia namiotów eventowych Rent a Tent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj