Niegdyś wierzono, że lustra posiadają magiczne właściwości. Służyły do przewidywania przyszłości, wywoływania duchów, a nawet do przeprowadzania wróżb matrymonialnych. Dziś ich metafizyczne moce osłabły, co nie jest równoznaczne z tym, że na stałe wyprowadziły się z wielu domostw. Nadal są chętnie wykorzystywane, albowiem jedna ich zaleta pozostała bez zmian – potrafią dekorować wnętrza. Najczęściej goszczą w łazienkach, aby każdego dnia strzec nienagannego wyglądu swoich właścicieli i dodatkowo powiększać przestrzeń. Bez wątpienia, lustro to obowiązkowy element wyposażenia każdej łazienkowej aranżacji. Musi być tylko odpowiednio dopasowane. O czym zatem pamiętać poszukując idealnego zwierciadła do domowego pokoju kąpielowego?

Rozmiar ma znaczenie!

Poszukując lustra skrojonego na miarę własnych potrzeb, należy w pierwszej kolejności sugerować się wielkością tafli. O ile jeszcze do niedawna pokutował pogląd, że lustro powinno być dopasowane (pod względem szerokości) do umywalki, tak współcześni projektanci coraz częściej odchodzą od tych założeń. I słusznie, albowiem zwierciadło wychodzące poza wielkość umywalki także może prezentować się efektownie.

Oprócz rozmiaru tafli, ważnym czynnikiem jest kształt. Jeśli w łazience dominują kanciaste formy, wówczas najlepszym wyborem będzie prostokątne lustro. I odwrotnie. We wnętrzu o łagodnych, opływowych liniach, doskonałym uzupełnieniem będzie okrągłe zwierciadło.

Czy lustro w łazience musi mieć ramę?

Oprócz kwestii technicznych, równie ważnym aspektem są walory stylistyczne. A te w dużej mierze związane są z obecnością dekoracyjnych ram, szczególnie, kiedy urządzana przestrzeń cechuje się stonowanym i minimalistycznym charakterem. Montaż lustra z ramą okazuje się w takim przypadku efektownym kontrapunktem dla całego wystroju. A warto podkreślić, że sprzyja temu ich duża różnorodność. Ramy bowiem mogą być złote, srebrne, wykończone żywicą syntetyczną czy ceramiką. Wybór jest szeroki, dzięki czemu odpowie na najśmielsze oczekiwania klientów.

A co z osobami, które nie przepadają za taką dekoracyjnością? Rozwiązaniem jest lustro bez ramy – idealnie pasujące do wnętrz nowoczesnych i stylizowanych. Doskonale zaprezentuje się w niewielkich powierzchniowo pomieszczeniach, optycznie powiększając i rozjaśniając przestrzeń.

Podświetlenie – ważna sprawa!

Oświetlenie pełni kluczową rolę w każdym wystroju. Nie inaczej jest w przypadku aranżacji łazienki. Dużym zainteresowaniem cieszą się podświetlane modele luster, które stanowią duże ułatwienie podczas wykonywania licznych zabiegów higienicznych i kosmetycznych. Większość z nich wyposażonych jest w mleczny panel, który emituje ciepły, LED-owy blask.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj