Coraz więcej osób skarży się na dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa, co może być wynikiem różnych czynników. Jednym z nich nierzadko jest źle dobrany materac, niewygodny będzie sprawiał dyskomfort i uniemożliwi komfortowy wypoczynek. Ból pleców dotyka nie tylko starsze, ale też młode osoby, niezależnie od wieku. Jako, że w łóżku spędzamy codziennie wiele godzin, konieczne jest zadbanie o dobrej jakości materac, a dopasowany do naszych potrzeb i preferencji. Spanie w niewłaściwej pozycji, bez odpowiedniego wsparcia kręgosłupa, będzie prostą drogą do niewyspania i wystąpienia bólu. Jak w takim razie temu zapobiec, po jaki materac sięgnąć?

Dobry sen to podstawa, dobierz odpowiedni materac i pożegnaj się z bólem pleców

Bez komfortowego snu w odpowiedniej ilości nie można mówić o zachowaniu dobrego zdrowia i samopoczucia. Śpiąc na nieodpowiedniej powierzchni, trzeba liczyć się z wystąpieniem mniejszych lub większych dolegliwości. Bolączką wielu osób jest ból kręgosłupa i dolnej części pleców, czyli w okolicach lędźwi. Przyczyną tego typu problemów może być oczywiście wiele czynników, ale jednym z nich jest właśnie niewygodny materac. Często wystarczy jego zmiana do tego, aby poprawić komfort snu i pożegnać się z uporczywym bólem od samego rana i zapobiec nowym. Dobry materac to taki, który pozwoli na przybranie optymalnej pozycji podczas leżenia, czyli dostosowujący się do naturalnych krzywizn ciała. Istotna jest odpowiednia twardość materaca. Nie może być za twardy, co skutkować będzie dyskomfortem i napięciem mięśni ani za miękki – nie zapewni kręgosłupowi odpowiedniego podtrzymania. Leżąc na materacu, nasze mięśnie powinny mieć szansę na odprężenie się, dzięki czemu będziemy mogli należycie wypocząć i zregenerować siły po całym dniu. Ponadto dobry materac sprzyja równomiernemu rozłożeniu masy ciała w pozycji leżącej na całej jego powierzchni, a nie tylko w niektórych miejscach.

materac nawierzchniowy coco 160x200 kokos z pianka

Materace nawierzchniowe 160×200 Common sposobem na bolące plecy

Komfort snu z całą pewnością zapewni nam materac nawierzchniowy 160×200, który można nałożyć na każdą powierzchnię do spania, czyniąc ją niezwykle wygodną, idealnie dostosowaną do swoich potrzeb. Osoby borykające się z problemami ze strony kręgosłupa potrzebują dodatkowego wsparcia pleców i kończyn. Rozwiązaniem jest w ich przypadku dobrej jakości materac nawierzchniowy firmy Common, z pianki z funkcją pamięci – zachowuje kształt ciała i umożliwia przyjęcie naturalnej postawy kręgosłupa podczas leżenia. W przypadku materacy nawierzchniowych 160×200 można mówić o szerokich wachlarzu pod kątem materiałów, gęstości, grubości, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie najkorzystniejsze rozwiązanie.

Na korzyść materacy kieszeniowych nawierzchniowych 160×200 z pianki i lateksu przemawia zatrzymywanie ciepła podczas snu, mobilność, łatwość w przenoszeniu i czyszczeniu. Materace lateksowe posiadają właściwości przeciwbakteryjne i antyalergiczne. Są bardzo wytrzymałe, amortyzują ruchy partnera leżącego obok, łagodzą bóle kręgosłupa i stawów. Najlepsze wsparcie dla kręgosłupa, relaksującą powierzchnię do spania i optymalne dopasowanie do ciała zapewniają materace nawierzchniowe z pianki memory. Przy wyborze materacy należy mieć na uwadze parametry dotyczące gęstości i grubości. W ofercie sklepu Common mogą Państwo liczyć na zróżnicowany wybór pod względem wymiarów i rodzajów materacy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj