Nie będziemy Ci serwować banałów w stylu: kuchnia jest sercem domu, dlatego musisz urządzić ją tak, by była funkcjonalna i elegancka równocześnie. Doskonale o tym wiesz i właśnie dlatego trafiłeś na ten artykuł!

Szukasz rozwiązania aranżacyjnego, które pozwoli Ci wykończyć kuchenne ściany w sposób maksymalnie estetyczny i łatwy do utrzymania w nienagannej czystości. Na wstępie odrzuciłeś opcję malowania czy tapetowania, a wizja kładzenia płytek i fugowania po prostu Cię przytłacza. Postawiłeś/aś na lacobel do kuchni? Doskonała decyzja! To nowoczesny i bardzo uniwersalny produkt, który zaspokoi wszystkie Twoje oczekiwania!

Co powinieneś/aś wiedzieć o lacobelu zanim zamówisz go do swojej kuchni? Dowiedz się, jakie parametry powinien mieć nowoczesny lacobel do kuchni, jak jest produkowany i dlaczego w grę wchodzi wyłącznie lacobel na wymiar.

Lacobel w kuchni – tylko na szkle hartowanym!

Hartownie szkła to rodzaj specjalnej obróbki termicznej. Jej celem jest podniesienie walorów użytkowych szkła, przede wszystkim trwałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne. Szkło hartowane zgodne z normą PN-EN 12150-1 jest materiałem kilkukrotnie odporniejszym od zwykłego szkła typu float.

Ponadto w przypadku ewentualnego rozbicia szkło hartowane rozpada się na drobe i nieostre elementy – w przeciwieństwie do zwykłego szkła, które w przypadku rozbicia może spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia oraz dodatkowe szkody materialne (np. uszkodzenie mebli czy podłogi).

Lacobel w kuchni na szkle hartowanym to również gwarancja optymalnej stabilności wizualnej wykończenia ściany. Zdecydowanie trudniej go zarysować nawet podczas nieostrożnego użytkowania czy niewłaściwego czyszczenia.

Profesjonalne lakierowanie szkła – dobierz kolor

Lakierowanie jest tym, co decyduje o estetyce lacobelu, dlatego proces pokrywania szkła lakierem powinien być przeprowadzany z użyciem najnowocześniejszych urządzeń oraz doskonałej jakości lakierów.

Nowoczesny lacobel do kuchni lakierowany jest automatycznie, dzięki czemu powierzchnia szkła pokryta jest w sposób równomierny i jednolity, bez przebarwień i smug. Lakier aplikowany jest na powierzchnię szkła warstwami z dodatkiem specjalnego preparatu wzmacniającego przyleganie lakieru do szkła.

Lacobel ma jednolity kolor na całej swojej powierzchni. Decydując się na ten rodzaj wykończenia ścian w kuchni możesz najczęściej wybierać z szerokiego wachlarza kolorów i odcieni. Jeżeli zależy Ci na perfekcyjnym dopasowaniu koloru lacobelu do frontów meblowych lub innych elementów aranżacji kuchni – zapytaj producenta o możliwość zamówienia próbek szkła.

Lacobel w kuchni na wymiar

Szkło Opti White – bez zielonej poświaty

Opcją gwarantującą Ci idealną ekspozycję wybranego koloru jest lacobel na szkle odżelazionym, czyli szkle Opti White. Dlaczego warto rozważyć ten wariant? Musisz wziąć pod uwagę fakt, że na wybrany przez Ciebie kolor lakieru będziesz patrzyć przez szkło – lakier aplikowany jest na jego wewnętrzną / roboczą stronę.

Standardowe szkło ma lekko zielonkawą poświatę, która może zaburzać odbiór koloru lakieru. Ta zieleń jest szczególnie widoczna w przypadku białego lacobelu, ale może również wpływać na sposób postrzegania jasnych szarości, beży czy kremów. W przypadku bieli oraz najjaśniejszych kolorów warto więc zdecydować się na opcję Opti White, czyli perfekcyjnie przejrzyste szkło bez zielonkawej poświaty.

Lacobel na wymiar – dlaczego to dobre rozwiązanie?

Zależy Ci na perfekcyjnym wykończeniu ścian? Chcesz, żeby szkło co do milimetra pokrywało ścianę lub ściany Twojej kuchni? Żaden standardowy „z metra cięty” produkt nie zaspokoi w 100% Twoich oczekiwań. Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że idealne ściany w praktyce… nie istnieją, a niewielkie różnice w długościach i szerokościach oraz odchyleniach od pionu i poziomu to deweloperski standard.

Lacobel na wymiar to szkło, które przed hartowaniem jest docinane zgodnie ze specyfikacją Twojego projektu. Taki produkt będzie uwzględniał wszystkie nierówności i odchylenia od teoretycznie prostych kątów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by lacobel miał kształt trapezu czy równoległoboku z nawet kilkumilimetrowymi, niewidocznymi gołym okiem różnicami w długościach poszczególnych boków.

W lacobelu na zamówienie zostaną również wykonane wszystkie niezbędne otwory, np. pod instalacje wodne czy gniazda prądowe. Pamiętaj, że nie ma możliwości wykonania otworów w szkle po zahartowaniu!

Podsumowanie

Kuchnia lacobel? To nowoczesny sposób na wykończenie ścian kuchennych w elegancki i trwały sposób. Lacobel kuchnia jest produktem uniwersalnym i ponadczasowym – nowoczesny lacobel nie podlega sezonowym trendom i nie musisz się obawiać, że za kilka lat wyjdzie z mody. Decydując się na to rozwiązanie postaw na produkt wykonany ze szkła hartowanego, na zamówienie i na wymiar, najlepiej w kompleksowej usłudze z pomiarem, transportem i montażem.

W przygotowaniu artykuł pomógł nam Pan Marcin Krakowiak, współwłaściciel marki D-POS. Firma oferuje szeroki wachlarz najwyższej jakości kompleksowych rozwiązań wykończeniowych, takich jak panele szklane i nowoczesny lacobel do kuchni. Dziękujemy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj