Proces budowy domu to aktualne spore wyzwanie. Trzeba zadbać nie tylko o nowoczesny design i optymalizację kosztów, ale też o to, by budynek był energooszczędny. Na szczęście nowoczesne budownictwo umożliwia ograniczenie kosztów: zarówno energii, jak i pieniędzy. W wyposażeniu budynku samowystarczalnego niezbędna jest zielona technologia, do której zaliczają się okna pasywne. Dowiedz się o nich nieco więcej.

Dom pasywny, czyli jaki?

Zanim przejdziemy do okien, zajmijmy się przez chwilę tematyką domu pasywnego, bo właśnie najczęściej w takich budynkach montuje się tego typu okna. Dom pasywny to nic innego jak budynek mieszkalny, w którym do ogrzewania wykorzystuje się pasywne źródła energii. Mogą nimi być:

  • ciepło emitowane przez sprzęty gospodarstwa domowego,
  • ciepło wytwarzane przez mieszkańców,
  • ciepło pochodzące z energii słonecznej dostającej się do wnętrza domu.

Sekretem domów pasywnych jest ich termoizolacyjność. Budynki są tak ciepłe i dobrze izolowane, że wymagają dogrzewania tylko podczas zimy i sporych mrozów.

Budownictwo pasywne ma bardzo wiele zalet, które okazują się cenne szczególnie w dobie kryzysu energetycznego. Dom pasywny pozwala płacić znacząco niższe rachunek za ogrzewanie, chroni naturalne środowisko i zapewnia czyste oraz świeże powietrze wewnątrz. Istotnym elementem domu pasywnego są okna pasywne.

Okna pasywne – co to znaczy?

Okna pasywne to najlepszy dowód na to, że zmieniają się wymagania prawne, ale też oczekiwania konsumentów. Każdy chce mieć szczelne, ciepłe okna, które maksymalnie ograniczają utraty ciepła. Taki właśnie rozwiązaniem są okna pasywne.

To właśnie przez okna z budynku ucieka najwięcej ciepła, dlatego wybierając stolarkę okienną do swojego domu, warto rozważyć dobrej jakości okna. Okna pasywne to rozwiązanie o wyjątkowych właściwościach termicznych, które ogranicza uciekanie ciepła do minimum. A wszystko to dzięki zastosowaniu wyjątkowych materiałów i najwyższej jakości komponentów.

Okna pasywne – charakterystyka

Do polecanych na rynku rozwiązań, stworzonych do domów pasywnych, zaliczają się okna Winergetic Premium Passive firmy OKNOPLAST. Wybierając je, możesz być pewien, że zapewnisz swojej przestrzeni wysoką termoizolacyjność. Wspomniane wcześniej okna to wyjątkowe osiągnięcie nowoczesnego budownictwa, ponieważ to pierwszy na świecie model, w którym zastosowano nowy materiał o najskuteczniejszych właściwościach termicznych. Chodzi o aerożel, do tej pory używane niemal wyłącznie w produkcji promów kosmicznych i skafandrów. Jego zaletą jest współczynnik przewodzenia ciepła, najniższy dla ciał stałych.

Okna pasywne Winergetic Premium Passive firmy OKNOPLAST to skuteczne rozwiązanie do domów pasywnych, niezastąpione również dla dużych przeszkleń. Gdziekolwiek je wykorzystasz, na pewno okna spełnią wyśrubowane wymagania stawiane oknom przeznaczonym do domów pasywnych.

Okna pasywne – montaż jest ważny

Musisz wiedzieć, że okna pasywne to nie tylko stolarka okienna, ale też profesjonalny montaż. Najlepszym krokiem jest umieszczenie okien w warstwie ocieplenia, a to nie jest zadanie, z którym poradzi sobie każdy. Najlepiej zwrócić się do specjalistów, którzy o parametrach oraz o montażu okien pasywnych wiedzą wszystko. Nawet bowiem najlepsze, najdroższe i najbardziej szczelne okno może przez nieodpowiedni montaż nie spełniać swoich funkcji. Wówczas spora inwestycja, jaką były okna pasywne, na pewno się nie zwróci, a wręcz przeciwnie. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z usługi montażu w naszej firmie OKNOPLAST.

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Cię do wybrania okien pasywnych. W razie pytań zawsze możesz się do nas zawrócić – pomożemy, doradzimy i wykonamy dla Ciebie niezbędne pomiary. Zapraszamy do kontaktu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj