Wykończenie na wysoki połysk w kafelkach nie jest jedynym rozwiązaniem w przypadku łazienki. Można również wybrać bardziej surowe wykończenie, w odcieniach szarości, rdzy, czy też brunatnych, które pozwoli uzyskać aranżację łazienki w stylu antycznym lub industrialnym. Warto zatem zastanowić się nad możliwymi rozwiązaniami, jeśli chodzi o surową stylistykę tego wnętrza, czy lepiej wybrać kamień naturalny, czy płytki ceramiczne.

Łupki kwarcytowe, piaskowce, wapienie, marmur – idealny wybór do łazienki

Oferta kamienia naturalnego Klink.pl, który można wykorzystać w łazience jest naprawdę szeroka. Trzeba jednak pamiętać o jednej bardzo ważnej kwestii, a mianowicie impregnacji wszystkich rodzajów materiałów wykorzystywanych w łazience. W przypadku kamienia jest to konieczność, aby nie powstały na nim wykwity pleśni. Łupki kwarcytowe mogą świetnie sprawdzić się w surowej aranżacji, podobnie jak piaskowce, czy wapienie. To tradycyjne wykończenie do łazienki, którą chce się urządzić w surowej stylistyce antycznej, tzn. bez złoceń i zdobień. Mogą sprawdzić się również marmury. One najbardziej kojarzą się ze starożytnymi łaźniami więc warto wybrać je do naszej antycznej łazienki. Nie można tu zapomnieć także o obudowaniu wanny i wykończeniu jej lekkimi płytkami kamienno-kompozytowymi. Dzięki temu całość będzie idealnie współgrać i zachowa swój minimalistyczny wyraz, utrzymany w chłodnej tonacji kolorystycznej.

Klinkier w łazience – nietuzinkowe rozwiązanie

Łazienka w surowym stylu może być urządzona nie tylko w antycznej wersji, ale również industrialnej. Tu mogą sprawdzić się płytki klinkierowe, które są nietypowym rozwiązaniem do tego wnętrza. Oczywiście impregnacja jest tu niezbędna. Klinkier występuje w tak wielu odmianach i kolorystyce, że z jego pomocą można stworzyć np. łazienkę w kolorystyce black and white, oczywiście utrzymaną w surowej stylistyce. Można postawić również na tradycyjne wybarwienie cegły, które zawsze się sprawdza. W przypadku stylu industrialnego można wykorzystać mosiężne baterie łazienkowe, a ceramika niekoniecznie musi być biała. Można wybrać także czarną, tworząc kontrast.

Granitowe wykończenie w wersji gresów lub spieków kwarcytowych

Jeśli łazienka ma być urządzona w industrialnym lub antycznym stylu, to można wybrać również gresy lub spieki kwarcytowe. Jak wiadomo najlepszej jakości płytki ceramiczne są mało nasiąkliwe, właściwie nie wymagają więc impregnacji, jednak warto dla trwałości materiału jednak ją wykonać. Gresy mogą imitować beton, a także metal, dlatego doskonale nadają się do industrialnej łazienki. Oczywiście w przypadku tych płytek, jak i każdych innych koniecznie trzeba pamiętać o dobraniu wodoodpornej fugi. Można ją idealnie dopasować kolorystycznie lub dobrać na zasadzie kontrastu.

Beton dekoracyjny na ścianach i podłogach – kwintesencja industrialnego designu

Opcji stworzenia surowej aranżacji łazienki może być naprawdę wiele, a jedną z nich jest wykorzystanie betony dekoracyjnego na ścianach i podłogach. Oczywiście takie wykończenie wydaje się mało przystępne i zimne na pierwszy rzut oka. Jednak przecież o tę prostotę tutaj chodzi. Nie trzeba decydować się na całą łazienkę w betonie dekoracyjnym. Równie dobrze na podłogę można wybrać któryś z kilku rodzajów kamienia, pamiętając że powinien być antypoślizgowy. Można także wybrać gres podłogowy w wersji technicznej, Jego struktura jest nieporowata, zatem nie wnikają w niego wilgoć ani drobnoustroje. Do takiej stylistyki należy dopasować jak najprostsze baterie łazienkowe, pozbawione zdobniczych elementów. Dobrze może się sprawdzić wyspa łazienkowa.

W łazience w surowej stylistyce warto zadbać również o dodatki. Jeśli chodzi o zasłony w oknach, to najlepiej wybrać lniane. Z kolei rolety powinny być utrzymane w tej samej kolorystyce co wykończenie ścian, choć można pokusić się o ton jaśniejsze lub ciemniejsze. Nawet kosze na brudną bieliznę można przemalować na pasujący kolor. Dekoracje to raczej absolutne minimum i nie należy dokładać niczego ponadto. Ewentualnie można wybrać obraz, jeśli znajdzie się na niego miejsce. Sprawdzi się czarno-biała grafika, która korespondować będzie z kamieniem naturalnym na jednej ze ścian.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj