Dwa tygodnie na rajskiej plaży minęły za szybko i już marzysz o kolejnych egzotycznych wakacjach? Lekarstwem na to może być odpowiednio stworzona strefa relaksu w domu.

 

Strefa relaksu

Meble, które przywołają wspomnienia

Jeśli chcesz wykreować wywołujący wakacyjne skojarzenia kącik do relaksu, sięgnij po typowe dla egzotycznych krajów meble. Mogą to być siedziska wyplatane z rattanu albo przypominających go tworzyw sztucznych. Już sama ażurowa konstrukcja przywoła wspomnienia, przenosząc cię w wyobraźni nad brzeg oceanu. Lepiej, żeby miały formy nowoczesne, dzięki czemu będą bardziej  pasowały do panujących obecnie trentów i współczesnych gustów. Właśnie takie, jedynie luźno nawiązujące do azjatyckich wzorów meble oferują firmy holenderskie. To między innymi fotele: wiszący oraz Egg Bohemian od HK Living, a także Jane i Otis od Woood. Z ich ciekawym, przyciągającym wzrok designem znakomicie skomponują się krzesła rattanowe Tub HK Living. Tego niezbędnego elementu biesiad przy stole z rodziną i przyjaciółmi nie powinno zabraknąć w miejscu służącym do wypoczynku.

Strefa relaksu w domu - jak ją urządzić ? Otis Woood Dutchhouse.pl

Strefa relaksu w domu - jak ją urządzić ? HK Living Dutchhouse 2

Inspiracje na stole

Wakacyjna atmosferę aranżacji wzmocni nakrycie stołu w kolorach morza i piasku. Szklanki i talerze w turkusowych odcieniach oraz kremowe podkładki proponuje Urban Nature Culture. Wraz z jasnobeżowym dzbankiem i kubeczkami o orientalnym rodowodzie stworzą zastawę nie tylko piękną i oryginalną, ale też silnie działającą na podświadomość. Aby złudzenie przeniesienia się w tropiki było jeszcze bardziej sugestywne, wieczorem zapal świeczki. Włóż je do wyplatanych z bambusa lampionów albo do zrobionych z muszli kokosa świeczników Coco, Urban Nature Culture. Przenikające przez ich ażurowe ścianki światło będzie migotać niczym gwiazdy na południowym niebie, co stworzy niezwykły nastrój.

Strefa relaksu w domu - jak ją urządzić ? UrbanNatureCulture Dutchhouse 3

Strefa relaksu w domu - jak ją urządzić ? UrbanNatureCulture Dutchhouse 1

Strefa relaksu w domu

Strefa relaksu w domu

Z tak klimatycznego miejsca z pewnością nie będzie ci się chciało ruszać. Dlatego postaw w pobliżu lampę Synergy od Kooduu. Nie tylko rozjaśni mrok, ale zapewni ci też chilloutową muzykę, przesyłaną przez bluetooth ze smartfona, tabletu lub komputera i jednocześnie będzie służyć jako cooler – aby cieszyć się schłodzonymi napojami, nie będziesz musiała chodzić do kuchni; wystarczy, że włożysz lód i butelki do zbiornika w górnej części lampy. Jeszcze tylko umieść na podłodze, w kwietnikach czy na regale (najlepiej bambusowym) kilka bujnych roślin w donicach i gotowe. Potem usiądź wygodnie, weź do ręki przyozdobiony parasolką kieliszek z kolorowym drinkiem i zamknij oczy. Czujesz, że wyciszasz się i odprężasz? Może nawet usłyszysz szum fal.

Strefa relaksu w domu

Strefa relaksu w domu

Relaks w ogrodzie lub na balkonie

Pobudzający wyobraźnię kącik do relaksu możesz urządzić nie tylko na tarasie czy balkonie, ale także przy oknie we wnętrzu domu. Powstanie namiastka oranżerii, sprawiająca wrażenie, że ogród wchodzi do mieszkania i to również do tego, które znajduje się na trzecim czy siódmym piętrze. W takiej „wakacyjnej strefie” będziesz leniwie i beztrosko odpoczywać w wolnych od obowiązków chwilach przez cały rok. Nie obawiaj się, że aranżacja będzie się kłócić z nowoczesnym wystrojem reszty pomieszczenia. Takie odbiegające od sztampy zestawienia stylów są teraz bardzo modne!

Strefa relaksu w domu

Strefa relaksu w domu

 

Wszystkie pokazane przedmioty są dostępne w sklepie dutchhouse.pl

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo ciekawe porady. wIELE OSÓB KUPUJĄC MEBLE KIERUJE SIĘ WYGLĄDEM, ZAPOMINAJĄC O TYM BY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA TO, CZY MEBEL ZAPEWNI NAM KOMFORTOWY WYPOCZYNEK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj