Łóżka do sypialni są bardzo istotnymi z punktu widzenia mieszkańców meblami. Mają zapewnić wygodę podczas całonocnego wypoczynku, a niekiedy służyć również do relaksu za dnia. Dlatego też warto poświęcić dość uwagi na wybór najlepszego możliwego modelu.

Jaki rodzaj łóżka wybrać?

W sprzedaży dostępne są klasyczne, drewniane łóżka, na które nakładamy wybrany materac, a także łóżka kontynentalne, które są jednolitą całością. Ten drugi rodzaj łóżek świetnie się prezentuje i kojarzy z luksusem, dlatego też łóżko tapicerowane jest doskonałym wyborem do nowoczesnych, stylowych wnętrz.

Klasyczne łóżka z drewnianą ramą są uniwersalnym wyborem do każdego wnętrza. Nie oferują tak eleganckiego wyglądu jak modele kontynentalne, ale ich niewątpliwą zaletą jest duża uniwersalność i możliwość wymiany materaca w razie konieczności.

Łóżko kontynentalne – zalety

Ten rodzaj łóżka cieszy się ogromną popularnością w ostatnich latach. Wygodne, duże i pięknie się prezentujące – zapewnia nie tylko estetykę, ale również doskonałą jakość snu. Tapicerowane łóżka są jednolite – nie da się wyróżnić w nich poszczególnych elementów.

Fragmentem szczególnie docenianym przez zadowolonych klientów jest wezgłowie, na którym można naprawdę komfortowo się oprzeć. Dzięki temu, czytanie książki lub oglądanie filmu w łóżku nie wymaga pozycji leżącej ani wyciągania poduszki przeznaczonej do spania. To opcja, którą docenia wiele osób, a twórcy tego typu łóżek przykładają dużą wagę do tego, by wezgłowia były nie tylko efektowne, ale również bardzo wygodne.

Dla niskich i wysokich

To rodzaj łóżek, które pokocha każdy bez względu na wzrost. O ile klasyczne drewniane modele mogą stanowić pewien dyskomfort dla osób bardzo wysokich, to w przypadku łóżek kontynentalnych – nie ma takiego ryzyka. Dzięki wbudowanemu w spodnią część łóżka pojemnikowi na pościel, jest ono bardzo wysokie. Ani osoby niskie, ani te o imponującym wzroście nie mają żadnego problemu w znalezieniu wygodnej pozycji do spania, a wygoda schodzenia z niego jest niebagatelna dla każdego bez względu na to, ile ma wzrostu.

To również idealna opcja dla pań w stanie błogosławionym w ostatnich miesiącach ciąży, gdy wstawanie z niskiego łóżka może stanowić problem. Wygodę docenią również ci, którzy cierpią z powodu przewlekłych kłopotów z kręgosłupem. Materac sprężynowy dopasowujący się kształtem do korzystającego pozwala na wygodny sen i odpowiednie rozłożenie nacisków masy ciała na kręgosłup, a dodatkowo – wstawanie z takiego modelu jest naprawdę łatwe i wygodne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj