Zdjęcie: Dobra Forma

Ekspresowa metamorfoza wnętrza to bardzo kusząca propozycja, jednak nie zawsze chce się kuć w ścianach i brudzić własne pomieszczenia. W takich przypadkach warto pomyśleć o nieco mniej inwazyjnych pomysłach, takich jak panele ścienne. Takie produkty mogą sprawdzić się praktycznie we wszystkich użytkowanych pomieszczeniach, dzięki czemu skutecznie się je odświeży i nada się im zupełnie innego charakteru. Panele można dobierać m.in. pod kątem wzorów oraz kolorów.

Panele ścienne – jakimi zaletami się charakteryzują?

Jedną z największych zalet paneli ściennych jest oczywiście ich bogata estetyka oraz doskonałe właściwości aranżacyjne. Dzięki prostemu montażowi odmienia się dotychczasowe pomieszczenia i dekoruje się je na wybrany przez siebie sposób. Panele montuje się sprawnie i bezproblemowo, dlatego w niektórych przypadkach niepotrzebna będzie pomoc z zewnątrz. Wystarczy wyposażyć się w podstawowe narzędzia i przejść do procesu montażu, korzystając z instrukcji obsługi.

Czytaj:   Bezpieczne okno. Czyli jakie?

Panele można mocować na ścianach przy pomocy specjalnych klamer. Niepotrzebne jest kucie elewacji czy też nakładanie warstw naściennych. Układanie paneli dekoracyjnych zajmie maksymalnie kilka godzin, chociaż wiele zależy pod tym kątem od wymiarów ściany, na której mają być położone. Dzięki takim panelom można zabezpieczyć się przed:

  • brudem i zanieczyszczeniami,
  • odpadającym tynkiem,
  • kilkudniową pracą montażową.
Czytaj:   Metamorfoza mieszkania - nowoczesny design w klasycznym wnętrzu

Panele mogą przybierać rozmaite formy, dlatego ostateczna decyzja w każdym przypadku będzie należeć do domowników. Może to być drewno lub też kamień, takie materiały prezentują się naturalnie i schludnie.

Panele ścienne – eleganckie rozwiązania do każdego pomieszczenia

Uniwersalność paneli ściennych sprawia, że można montować je praktycznie w każdym pomieszczeniu, o którym tylko się pomyśli. Zdecydowanie najważniejsze jest to, że takie produkty wcale nie muszą należeć do najdroższych, za to będą piękną ozdobą ściany, przede wszystkim salonowej. Zazwyczaj takie panele umieszcza się w pomieszczeniach aranżowanych na styl boho, rustykalny czy też prowansalski. Każdy ma jednak indywidualne preferencje aranżacyjne, do których bez problemów dobierze konkretne panele ścienne, w wybranych odmianach. Produkty z tej kategorii dodadzą wnętrzom świeżości, górskiego klimatu oraz przytulności. Tym samym będzie się w nich przyjemnie wypoczywało i zadba się o błogi relaks po męczącym dniu w pracy. Panele będą w stanie urozmaicić każde wnętrze, a oprócz tego nie wymagają dodatkowej konserwacji i łatwo się je wyczyści.

Czytaj:   Kochacie minimalizm? Spójrzcie na te piękne kanapy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here