Wystrój wnętrz ma dla każdego z nas olbrzymie znaczenie. Nie chodzi tu tylko o to, by zaprezentować się z jak najlepszej strony przed gośćmi, ale o to, by po prostu czuć się dobrze we własnym mieszkaniu. Staramy się więc podążać za trendami aranżacyjnymi i szukamy nietuzinkowych rozwiązań. Jako że w każdym wnętrzu musi znaleźć się na ścianie co najmniej jedno, pokaźnych rozmiarów lustro, warto zdecydować się na modele nowoczesne i oryginalne. Lustra podświetlane są obecnie najmodniejszym dodatkiem do wnętrz.

Dlaczego warto postawić na lustra podświetlane?

Lustra spełniają w naszym wnętrzu niezwykle istotną rolę. Okazuje się, że nie tylko przygotowujemy się przed nimi do wyjścia. Są one również ozdobą i dodatkiem, który potrafi optycznie powiększyć wnętrze i wprowadzić do niego dodatkową harmonię. Lustra podświetlane stają się więc coraz chętniej wykorzystywane podczas aranżowania wnętrz. Bez wątpienia wpisują się one w najnowsze trendy, a co najważniejsze, będą pasowały do wielu wnętrz. Świetnie uzupełnią zarówno te, urządzone w stylu minimalistycznym, jak i te bardziej luksusowe, zaaranżowane w stylu glamour. Z pewnością lustra podświetlane spełnią również swoją praktyczną rolę. Odpowiednie oświetlenie znacznie ułatwi wykonanie makijażu czy przygotowanie się do wyjścia. Jest więc to połączenie praktycznego z pożytecznym.

Jakie są rodzaje luster podświetlanych?

Lustra podświetlane występują w wielu różnych rodzajach. Można chociażby zdecydować się na lustra nieregularne, które podświetlane są systemem rozproszonych diod LED. Niemniej jednak najpopularniejszymi rodzajami są:

  • lustra z podświetleniem w powierzchni szkła – w tym wypadku podświetlenie luster, czyli diody LED umieszczone są w tafli szkła, tuż pod jej powierzchnią. Lustra podświetlane w ten sposób są niezwykle stylowe i bardzo oryginalne.
  • lustra z podświetleniem tylnym – w tym wypadku lustro podświetlane jest od tylu. Diody LED nie są zamknięte w tafli szkła, a znajdują się tuż za ramą lustra. Te modele również prezentują się w niezwykle efektywny sposób.

Jak zaaranżować lustro podświetlane we wnętrzu?

Lustro podświetlane, bez względu na to czy postawiliśmy na lustra nieregularne czy z innym rodzajem podświetlenia, nie potrzebują wielu zabiegów aranżacyjnych. Same w sobie, stanowią one wystarczającą ozdobę. Wobec tego najlepiej umieścić je na ścianie, na której nie znajduje się zbyt wiele elementów. Warto zaznaczyć, że lustra podświetlane najlepiej będą prezentowały się na ścianach pokrytych ciemniejszymi kolorami. Co więcej, ważne jest dopasowanie kształtu i rozmiaru lustra. Jeśli poszukujemy modelu do przestronnego przedpokoju, najlepiej sprawdzą się duże lustra podświetlane o prostokątnym kształcie. Z kolei do mniejszych pomieszczeń polecane są lustra okrągłe. Pamiętajmy również, by zadbać o to, by w otoczeniu lustra nie było dodatkowych wieszaków i elementów, które mogłyby odwrócić od niego uwagę. Nowoczesne lustra podświetlane, stały się wyznacznikiem trendów w aranżacji wnętrz. Z pewnością, warto się na nie zdecydować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj