Nowy Jork to oaza inspiracji projektowych. Całe miasto jest zachwycające i pełne interesujących miejsc. Nic dziwnego, że nowojorskie wnętrza również wyróżniają się wyjątkowym i innowacyjnym wystrojem. Chcesz wprowadzić do swojego domu klimat Nowego Jorku? Sprawdź, jak to zrobić!

Wnętrza w nowojorskim stylu

Nowojorskie wnętrza są tak różnorodne, jak ludzie, którzy w nich mieszkają. Od tradycyjnie eleganckich przestrzeni po olbrzymie lofty nawiązujące do chłodnego, klasycznego szyku. Współczesny styl Nowego Jorku odzwierciedla mieszankę kultur, idei, witalności, kreatywności i wyrafinowania miasta – to eklektyzm w najlepszym wydaniu. Apartamenty w Nowym Jorku są symbolem innowacyjnego i współczesnego wystroju z elementami klasyki. Trzymają się z dala od modnych, artystycznych domów, wyszukanych apartamentów czy minimalistycznych przestrzeni.

Nowojorskie domy, podobnie jak ich właściciele, mają swój własny dziwaczny, nowoczesny styl, który lekceważy sztywne ramy aranżacji. Środowisko domowe jest kombinacją stylu innowacyjnego, dyskretnego, prostego i pełnego osobowości. Wnętrza w stylu nowojorskim w większości stanowią otwartą przestrzeń z bardzo dużymi oknami. Dlatego podstawą jest tworzenie dużych i połączonych ze sobą pomieszczeń, szczególnie w odniesieniu do kuchni i pokoju dziennego. W tym stylu dominuje mieszanka jasnych i ciemnych przedmiotów z dużą ilością tekstur, połączonych z inteligentnymi rozwiązaniami.

Styl nowojorski – to musisz uwzględnić!

Jak wprowadzić styl nowojorski do swojego domu? Poniżej znajdziesz kilka zasad, którymi warto się kierować, jeśli chcesz nadać wnętrzu charakterystycznego szyku wielkiego miasta.

 • Kolory ścian muszą być jasne, ale z przewagą odcieni bieli, beżu i szarości.
 • Na ścianach mile widziane są struktury: beton architektoniczny, odsłonięta cegła, drewniane lamele.
 • W dodatkowych kolorach elementów dekoracyjnych warto uwzględnić granat, butelkową zieleń, szmaragd, rubin lub złoto.
 • Najczęściej używane materiały to naturalne drewno, welur i aksamit.
 • Nowojorskie wnętrza uwzględniają obecność wzorów, zwłaszcza motywów geometrycznych i kwiatowych.
 • Dobrze wyglądają ozdobne białe ramki wokół drzwi i okien.
 • Drzwi wewnętrzne powinny być białe, stylizowane w klimacie „staro-nowojorskim” (np. DRE BERGE dostępne w kilku wariantach z przeszkleniami lub bez).
 • Nowojorczycy przywiązują dużą wagę do sztuki, dlatego oprócz prac malarskich wykorzystują wiele rzeźb i ozdobnych wazonów.
 • Ważne jest połączenie nowoczesnej kultury i sztuki z elementami eleganckimi i stylowymi.
 • Meble w nowojorskim stylu powinny uwzględniać tradycyjne wykończenia: toczone nogi, pikowane guziki, marmurowe blaty i złote okucia.
 • Warto pobawić się teksturami. Podłoga z ciemnego drewna wygląda świetnie, ale wełniany dywan położony w okolicach kanapy stworzy z nią odważne i zachęcające do wypoczynku połączenie.

Teraz, kiedy znasz podstawy urządzania wnętrz w klimacie Nowego Jorku, możesz zadbać o umieszczenie niektórych z tych elementów w swoim domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj