Lustro jest bardzo praktycznym i popularnym przedmiotem użytkowym. Można jest spotkać praktycznie w każdym pomieszczeniu. Jest ono bowiem jednym z tych elementów wyposażenia wnętrz, które oprócz oczywistej roli użytkowej, pełni również funkcję dekoracyjną i estetyczną. Niektóre lustra nowoczesne doświetlają wnętrze, w którym się znajdują, inne optycznie je powiększają. Jest to szczególnie istotne w łazience, która nie posiada okna. Na co należy zwrócić uwagę kupując lustra do łazienek? Jak wybrać idealne lustro?

Wybór lustra do łazienki

Lustro nowoczesne powinno być dobrane kształtem, wielkością, stylistyką oraz odcieniem szkła do pomieszczenia, w którym będzie się ono znajdowało. Poza tym, aby komfortowo można było z niego korzystać, ważne jest jego przemyślane umiejscowienie oraz kąt nachylenia, pod którym będzie zawieszone. Innym ważnym czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego modelu lustra do łazienki jest perspektywa, która się w nim odbija. Dla przykładu, jeśli głównym zadaniem lustra łazienkowego jest doświetlanie wnętrza, warto ustawić je naprzeciwko okna lub innego źródła światła. W ten sposób, nowoczesne lustro do łazienki odbije promienie światła i dodatkowo rozjaśni wnętrze, co jest istotne zwłaszcza w kompaktowych łazienkach.

Odcienie szkła

Tafla lustra do łazienek może mieć różny odcień, co wpływa na odbicie lustrzane, które uzyskujemy. Odbicie może wyglądać naturalnie, jak w świetle dziennym, w innych – jasno lub ciemno. Dzieje się tak ze względu na zastosowanie różnych rodzajów szkła – bezbarwnego lub barwionego. Bezbarwna tafla lustra w łazienkach zwykle posiada wyższy współczynnik odbicia niż tafle wykonane ze szkła barwionego oraz wierniej oddaje prawdziwy obraz. Z kolei barwione lustra łazienkowe nowoczesne lepiej sprawdzają się jako dekoracja wnętrz ze względu na swoją niebanalną estetykę. Należy jednak pamiętać, że w niewielkich wnętrzach duża barwiona tafla lustra, która odbija światło kinkietów i lampy na suficie, może zdominować wystrój łazienki. Warto zatem przemyśleć swój wybór lub poradzić się fachowca, który zaproponuje nam najlepsze rozwiązanie.

Kształt i inne cechy lustra

lustrze do łazienki, oprócz odcienia szkła, równie ważny jest jego kształt, wielkość oraz elementy dekoracyjne. Warto dopasować lustro do wielkości i funkcjonalności łazienki, w której będzie się znajdowało. Istotne jest również to, jaka przestrzeń ma być widoczna w lustrze w nowoczesnej łazience – na przykład czy mają być widoczne jakieś konkretne elementy. Dużą rolę odgrywa również położenie lustra na ścianie – poziome lub pionowe – oraz kąt jego nachylenia. Innym ważnym elementem jest rama lustra, która spełnia głównie rolę dekoracyjną i musi być odporna na podwyższoną wilgotność. Aby właściwie dobrać ramę, należy również upewnić się czy lustro łazienkowe będzie pasowało do stylistyki wnętrza. Lustra do łazienki mogą być:

  • tradycyjne,
  • prostokątne,
  • kwadratowe,
  • owalne,
  • asymetryczne.

W nowoczesnych i jasnych łazienkach dobrze prezentują się minimalistyczne lustra prostokątne z ramą w jednolitym kolorze. W łazience w stylu glamour świetnie sprawdzą się lustra owalne w bogato rzeźbionej, złotej lub czarnej ramie. Coraz chętniej wykorzystywane są również lustra nowoczesne bez ram, które optycznie wydają się nieco większe niż w rzeczywistości ze względu na brak odciętej linii brzegowej. Różnego rodzaju lustra do łazienek znajdziemy na przykład w sklepie z lustrami alasta.pl.

Wybór lustra do łazienki

Gdy decydujemy się na zakup lustra online, znajdziemy ogromny wybór produktów różniących się zarówno pod względem kształtu, jak i wielkości. Powoduje to, że wybór idealnego lustra łazienkowego nie należy do najłatwiejszych. Warto przed zakupem konkretnego produktu przemyśleć, jaką funkcję będzie pełnić nowe lustro do łazienki oraz na jakiej wielkości produkcie nam zależy. W łazience liczy się bowiem idealna harmonia między wielkością pomieszczenia a wymiarami nowoczesnego lustra. Duże lustra łazienkowe lepiej sprawdzają się w przestronnych pomieszczeniach, dodając im klasy, jednak dokładnie przemyślana aranżacja może być atrakcyjna również w małej łazience i optycznie ją powiększać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj