Troskliwie pielęgnujesz kwiaty i zieleń ogrodową? A może często przebywasz na tarasie i lubisz mieć pod ręką koc, ulubioną książkę i poduszkę? W takim razie na pewno chciałbyś znaleźć odpowiednie miejsce do przechowywania akcesoriów ogrodniczych i gadżetów umilających wypoczynek. Może być nim skrzynia – wytrzymała, odpowiednio pojemna i estetycznie wykończona.

Skrzynia ogrodowa na taras – dlaczego warto ją mieć?

Schowek na tarasie jest niemal niezbędny. Przyda ci się on, jeśli:

  • lubisz zapraszać gości na kawę czy urządzać większe przyjęcia – schowasz w nim obrusy, świeczniki, świeczki, a nawet naczynia i sztućce, które wykorzystujesz podczas swoich garden party;
  • przed domem często bawią się dzieci – skrzynia ogrodowa to idealne miejsce na zabawki – dzięki niej będziesz w stanie szybko uporządkować taras po zabawie najmłodszych;
  • lubisz wygodę – ciągłe przynoszenie koców, poduszek, serwetek na taras może być uciążliwe – dlatego jeżeli chcesz tego uniknąć, zainwestuj w praktyczny schowek ogrodowy.

Skrzynia ogrodowa na akcesoria do pielęgnacji ogrodu

Pojemna skrzynia ogrodowa pomoże ci uporządkować bogaty arsenał akcesoriów, które wykorzystujesz, troszcząc się o grządki warzywne i rabaty kwiatowe.

W takim schowku zmieszczą się mniejsze łopatki, grabki, motyki i pikowniki. Przechowasz też tam nasiona, nawozy i chemię niezbędną do utrzymania w czystości basenu. Taka skrzynia doskonale uzupełni ogrodowe zaplecze, które zamieniłeś w niewielki przydomowy warsztat – to dobre miejsce na młotki, śrubki, wkrętarki czy wiertarki.

Praktyczny schowek na balkon

Wbrew pozorom skrzynie ogrodowe sprawdzają się nie tylko przed domem. Niektóre z nich są wręcz stworzone do tego, aby stać się elementem wyposażenia balkonu czy loggii.

Przydadzą się tam zwłaszcza pojemne schowki, które po zamknięciu zmieniają się w wygodne siedzisko. Warto umieścić na nich miękkie poduszki, dzięki którym skrzynie ogrodowe z powodzeniem zastąpią krzesła. Można znaleźć też ławki z podnoszonym siedziskiem – znajduje się pod nim pojemnik do przechowywania.

Jak wybrać dobrą skrzynię ogrodową?

Pamiętaj, że skrzynia ogrodowa będzie przez niemal cały czas znajdowała się na zewnątrz. Dlatego, nawet jeśli umieścisz ją pod zadaszeniem, na balkonie będzie ona narażona na często niesprzyjające warunki atmosferyczne. Wybierz schowek wykonany z materiału, który jest odporny na korodowanie, niszczenie pod wpływem wilgoci, promieniowania UV. Takie są skrzynie ogrodowe z oferty Focus Garden, wykonane np. z technorattanu, wysokiej jakości polipropylenu czy ze starannie zaimpregnowanego drewna.

Dobry schowek to must have, który pozwoli Ci zapanować nad porządkiem w ogrodzie. To jeszcze więcej miejsca na łopatki, tekstylia, dekoracje i inne gadżety wykorzystywane na tarasie czy balkonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj