Materace kieszeniowe - kto powinien wybrać je do swojej sypialni?

Materace kieszeniowe to kompromis między zdrowym snem, a przystępną ceną. Jak są zbudowane? Kto odniesie największe korzyści wyboru jednego z nich?

Materace kieszeniowe doskonale dopasowują się do krzywizn ciała, zapewniając optymalne podparcie każdej partii. Tę zaletę szczególnie dobrze widać w materacach z wyższej półki, które swoim użytkownikom mogą oferować nawet 7 stref twardości. Taki efekt producenci mogą osiągnąć dużo łatwiej niż w przypadku materaców piankowych, co sprawia, że wynikającymi z niego korzyściami możemy cieszyć się za dużo niższą cenę.

Jednoosobowy materac kieszeniowy Hilding Cha-Cha to wydatek zaledwie nieco ponad 700 złotych, a wersja tego modelu o szerokości 140 centymetrów jest dostępna już za około 1000 złotych. Jak na wysoki komfort spania i 15-letnią gwarancję, nie jest to duży wydatek. Kto jednak z takiego zakupu będzie szczególnie zadowolony? W czyjej sypialni materac kieszeniowy sprawdzi się najlepiej?

Materace kieszeniowe. Jak są zbudowane?

Materace kieszeniowe swoją nazwę zawdzięczają kieszeniom, a więc wykonanym z tkaniny komorom. W każdej z nich znajduje się jedna sprężyna. Odseparowanie od siebie poszczególnych sprężyn wiąże się z wieloma korzyściami. Kieszeniowe materace rekomendowane przez specjalistów z zdrowykregoslup.pl są pozbawione najważniejszych wad zwykłych modeli sprężynowych. Najważniejsze różnice to:

  • brak skrzypienia – denerwujące użytkowników dźwięki to efekt tarcia między sprężynami. Dzięki temu, że w materacach kieszeniowych są one od siebie odseparowane tkaniną, problem znika;
  • brak wrażenia zapadania w środkowej części materaca – zastosowanie kieszeni sprawia, że każda sprężyna niezależnie, dzięki czemu każda partia ciała otrzymuje odpowiednie podparcie.

Materace kieszeniowe nie składają się wyłącznie ze sprężyn. Dla zapewnienia ich użytkownikom odpowiedniego komfortu, producenci stosują także warstwy różnych typów pianek (poliuretanowe, termoelastyczne i wysokoelastyczne) oraz maty usztywniające (np. kokosowe lub filcowe). Od ich jakości zależą właściwości materaca.

Materace kieszeniowe - kto powinien wybrać je do swojej sypialni? materace kieszeniowe dla kogo sa przeznaczone
Materac Hilding Cha-Cha

Materace kieszeniowe. Dla kogo są przeznaczone?

Materace takie jak wspomniany Hilding Cha-Cha czy Janpol Enyo mają aż siedem stref twardości. To czyni je idealnym rozwiązaniem dla wielu osób – przede wszystkim:

  • par – modele kieszeniowe wysokiej jakości sprawdzają się nawet, jeśli różnica wagi między partnerami jest znacząca. Dzięki temu, że każda sprężyna pracuje osobno, ruchy jednej osoby nie będą odczuwalne dla drugiej;
  • użytkowników cierpiących na schorzenia kręgosłupa – w ich przypadku duże znaczenie ma równomierne podparcie całego ciała, zwłaszcza odcinka lędźwiowego.

Materace kieszeniowe oferują podobne właściwości co dobre modele piankowe, a są od nich dużo tańsze. To zaś sprawia, że mogą okazać się idealnym wyborem dla klientów poszukujących komfortowego i zdrowego snu, a niedysponujących zbyt dużym budżetem. Ze względu na atrakcyjną cenę i dużą wygodę, dobrze sprawdzą się też w pokoju gościnnym, zapewniającym odwiedzającym nasz dom sen o jakości nieporównywalnie wyższej niż nocleg na kanapie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj