wykładziny dywanowe

Wykładzina dywanowa wywołuje pozytywne skojarzenia − według przeprowadzonych badań rodzaj podłogi ma ogromne znaczenie i często decyduje o ogólnym postrzeganiu pomieszczenia. Dowiedz się, jak możesz to wykorzystać we własnych wnętrzach, zgodnie z obowiązującymi trendami.

Wyniki badań nie pozostawiają żadnych wątpliwości – podłoga w każdym pomieszczeniu odgrywa istotną rolę, a jej rodzaj może znacząco wpływać na samopoczucie i ogólny odbiór wnętrza. Niewiarygodne? Wszystko zbadali specjaliści z Centrum Badań i Analiz Rynku ASM na zlecenie sieci sklepów KOMFORT i producentów wykładzin, w ramach kampanii „Poczuj. Jesteś w domu”.
Za pomocą specjalistycznych technik badawczych, takich jak mierzenie przepływu fal mózgowych, mimiki twarzy czy ruchu gałek ocznych, obserwowano i rejestrowano zachowanie respondentów. Okazuje się, że dotykając wykładziny dywanowej, osoby badane odczuwały, aż czterokrotnie wyższy poziom szczęścia, niż w przypadku eksploracji laminatów. Prawie 80% ankietowanych zgodnie przyznało, że jest to miękkie pokrycie podłogowe, a niewiele mniej, bo niemal 72%, że wykładzina dywanowa jest przyjemna w dotyku.
Gdzie Polacy kładą wykładzinę?

wykładziny dywanowe

Badania pokazują, że blisko 55% respondentów posiada wykładzinę dywanową w swojej sypialni, a co trzeci z nich, również w pokoju dziecka. Kolejnym popularnym pomieszczeniem jest salon − to właśnie tam aż 32% badanych stąpa codziennie po miękkiej nawierzchni. Warto podkreślić, że niezależnie od tego, gdzie badani zamontowali pokrycie podłogowe ich poziom zadowolenia oscyluje wokół 80%.

Posiadając taką wiedzę, w oparciu o panujące trendy można stworzyć unikalną, funkcjonalną i stylową przestrzeń. Wystarczy pamiętać, aby każdą aranżację tworzyć zgodnie z własnymi upodobaniami. Dostępna na rynku bogata oferta wykładzin dywanowych, to szybki sposób na odmianę wnętrza.

Wyrazista paleta barw…

Wykładzina dywanowa w wyrazistym kolorze, potrafi szybko i stosunkowo tanio odmienić każde wnętrze. Modna czerwień dla odważnych lub granatowa klasyka – wybór należy do nas. Decydując się na montaż miękkiego pokrycia podłogowego można w łatwy sposób zróżnicować funkcję pomieszczeń. Żywe kolory − od palonej żółci po pomarańcz i fiolety − podkreślają charakter wnętrza i nadają mu niepowtarzalnej energii. Dzięki szerokiej palecie barw, zorganizowanie przestrzeni domowej na nowo jest dziecinnie proste!
Kolorowa wykładzina dywanowa w przypadku najmłodszych, nie tylko pobudza wyobraźnię, ale też zapewnia wygodę i bezpieczeństwo podczas wielogodzinnych zabaw na podłodze. Dowodem na to jest prawie 90% konsumentów, którzy wyrazili zadowolenie z posiadania miękkiej nawierzchni  w pokoju swojego dziecka.

…lub neutralna baza

Dla amatorów spokojniejszych wnętrz i życia w zgodzie z naturą, proponowane są pokrycia podłogowe w jaśniejszych odcieniach. Beże, biele i szarości w puszystym wydaniu to klasyka, która dzięki swojej prostocie, wpasuje się świetnie w domowe wnętrza. Warto pamiętać o tym, że bazując na neutralnych barwach, mamy zdecydowanie szersze pole do popisu w kwestii doboru pozostałych elementów stanowiących wystrój pomieszczenia.

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na dobór mebli i dekoracji w myśl japońskiej filozofii wabi-sabi (autentyczność, organiczne materiały, odejście od perfekcjonizmu) czy maksymalnego minimalizmu – stonowana wykładzina będzie idealnym tłem dla naszych aranżacyjnych upodobań.
W ofercie wykładzin dywanowych można również zaobserwować trend do stosowania pokryć podłogowych wykonanych z naturalnych materiałów, takich jak np. wełna, które charakteryzują się grubym, ręcznym splotem. – Produkty wykonane z naturalnych surowców często pochodzą z recyklingu. To prawdziwy zwrot ku rzemieślniczym korzeniom.

Dbałość o etyczne aspekty produkcji pozwala na aranżację wnętrza nie tylko w piękny, ale i odpowiedzialny sposób – mówi Magdalena Szadkowska. Ekspertka dodaje również, że najważniejsze jest to, aby styl w jakim chcemy urządzić dom, był spójny z naszymi upodobaniami i założeniami.

Powyższe wyniki badań mówią same za siebie. Wykładzina dywanowa to rozwiązanie cenione przez wielu polskich konsumentów, których poziom zadowolenia oscyluje wokół 80%! Odświeżenie pomieszczeń za pomocą miękkiego pokrycia, pozwala niewielkim kosztem − zgodnie z naszymi upodobaniami − nadać pokojom zupełnie nowego charakteru. Jak podkreśla 84% respondentów, takim zabiegiem możemy uzyskać również wyciszenie i ocieplenie pomieszczeń, podnoszące bezpośrednio komfort życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj