Moskitiera na okno

Gdy na zewnątrz coraz cieplej, częściej otwieramy okna, by wpuścić do domu świeże powietrze. Niestety, razem z nim zaczynają wlatywać owady, które utrudniają spokojny wypoczynek. Moskitiera na okno to najbardziej pomocna broń w tej walce. O rozwiązaniach dostępnych na rynku opowiada Rafał Buczek, ekspert z firmy Awilux, wiodącego producenta okien i drzwi.

Moskitiery stanowią idealne zabezpieczenie w oknach wszystkich pomieszczeń. Pozwalają mieszkańcom cieszyć się świeżym powietrzem bez owadów o każdej porze dnia. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów moskitier. Różnią się one głównie sposobem montażu. Do najpopularniejszych zaliczamy moskitiery plisowane, ramkowe i przesuwne.

Moskitiery plisowane

Moskitiery na okno plisowane gwarantują ochronę przed owadami. Mają również oryginalny design oraz innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne. Moskitiery plisowane są szczególnie polecane w przypadku okien i drzwi balkonowych o dużych powierzchniach.

Moskitiera na okno - zabezpieczenie domu przed owadami

Konstrukcja moskitiery plisowanej opiera się na dwóch aluminiowych prowadnicach. Przymocowane one są do fasady budynku lub do witryny drzwiowej, w których porusza się siatka. Ruchoma cześć moskitiery wyposażona jest w uchwyt ułatwiający otwieranie. A także magnesy trzymające ją w pozycji zamkniętej.  W zależności od potrzeb mieszkańców oraz konstrukcji okna można zdecydować się na moskitierę zsuwaną do środka lub na boki.

Do wyboru jest także konstrukcja jedno lub dwuskrzydłowa. Pakiet zsuniętej moskitiery ukryty jest w prowadnicy, więc jest praktycznie niewidoczny. Nie zaburza to wyglądu elewacji, a subtelna siatka nie ogranicza widoczności.

Maksymalne wymiary moskitiery jednoelementowej to 1900 x 2600 mm, dwuelementowej 3800 x 2600 mm. Ogromną zaletę moskitiery plisowanej stanowi jej niskoprogowa konstrukcja i małe wymiary po złożeniu.

Moskitiera na okno

 

Moskitiery ramkowe

Moskitiera na okno – ramkowa dostępna w ofercie Awilux po zamontowaniu stanowi integralną część okna. Jest uniwersalna i prosta. Sprawdza się w domu, mieszkaniu, domku letniskowym, lub altanie na działce. Jej niewątpliwą zaletą jest cena. W ofercie są moskitiery ramkowe w kolorze okleiny. Komponują się one idealnie z kolorem i stylem całej elewacji, nie zaburzając estetyki. Gęstość siatki ochronnej z oczkami o rozmiarach 1 mm x 1 mm skutecznie chroni przed owadami oraz pyłkami. Minusem moskitiery ramkowej jest fakt, że na okres zimy powinna być zdemontowana – dodaje ekspert firmy Awilux.

Moskitiera na okno - zabezpieczenie domu przed owadami awilux moskitiera ramkowa 1

Moskitiera na okno

Moskitiery przesuwne

Moskitiera przesuwna IST to rozwiązanie stosowane na drzwiach tarasowych, balkonowych oraz ogrodach zimowych. Dzięki swojej delikatnej formie nie zaburza estetyki elewacji. Elementem wyróżniającym moskitiery przesuwnej jest szeroki wybór siatek. Można wybrać tę najbardziej odpowiadającą oczekiwaniom i wymaganiom mieszkańców. W ofercie znajduje się siatka przeciwinsektowa oraz wersja BetteVue. Zapewnia ona niemal idealną przejrzystość przy zachowaniu optymalnej ochrony. Z kolei siatka przeciwpyłkowa, dzięki swojej budowie i gęstości zabezpieczy dom przed większością pyłków roślinnych. W domach, w których istnieje prawdopodobieństwo przegryzienia siatki przez gryzonie, najlepiej sprawdzi się siatka przeciwinsektowa z aluminium. Dzięki swojej konstrukcji, moskitierę przesuwną można w łatwy sposób zamontować w otworze okiennym lub drzwiowym.

Moskitiera na okno

W ofercie Awilux dostępne są dwa typy moskitier przesuwnych – IST 1 oraz IST 2. Konstrukcja moskitier przesuwnych ma głębokość jedynie 15 mm. , jest subtelna i nie zaburzy estetyki elewacji.

W okresie wiosenno-letnim moskitiery to niezastąpiona ochrona przed wszelkiego rodzaju insektami, eliminująca problem owadów, pyłków oraz gryzoni w naszych domach. Dostępne w ofercie firmy Awilux moskitiery gwarantują komfort użytkowania i pozwalają cieszyć się powietrzem bez insektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj