Już od wielu lat hokery barowe są częścią aranżacji mieszkań, a nie tylko lokali gastronomicznych, barów czy pubów. Chcąc stworzyć nowoczesną aranżację kuchni, jadalni połączonej z kuchnią czy pomieszczenia kuchennego otwartego na salon, warto wybrać odpowiednie nowoczesne hokery barowe. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Jak wybrać nowoczesne hokery barowe  do stylistyki industrialnej i skandynawskiej?

Aranżacje wnętrza są naprawdę różnorodne i właściwie w każdej z nich może znaleźć się nowoczesne krzesło barowe. My dziś skupimy się na doborze hokerów do stylistyki industrialnej i skandynawskiej. W przypadku tej pierwszej warto wybrać hokery barowe wykonane z drewna z dodatkiem metalowych elementów. Takie modele świetnie wpiszą się w nieco surowy charakter wnętrza i będą pasować do drewnianych blatów kuchennych czy stołów jadalnianych wykonanych z częściowo niewykończonego drewna albo palet przemysłowych. Dobrze jest też postawić na krzesło barowe wykonane w całości z drewna, dopasowane do kuchennego blatu czy wyspy kuchennej, nad którą zawieszone zostaną industrialne lampy składające się łańcuszkowych opraw zakończonych dekoracyjnymi żarówkami, przypominającymi te najbardziej tradycyjne. Nowoczesne hokery barowe do stylistyki skandynawskiej mogą być wykonane także z drewna. Tutaj sprawdzą się modele o owalnych, wyprofilowanych kształtach siedziska i oparcia. Dobrym wyborem będą też modele tapicerowane i tu warto postawić na odcienie szarości, zieleni czy nawet brązu. Sprawdzi się ekoskóra, ale chcąc postawić na bardziej praktyczne skandynawskie rozwiązania, warto wybrać siedzisko wykonane z materiału plamoodpornego.

Nowoczesne hokery barowe - jak wybrać odpowiedni model? hokery kuchenne

Nowoczesne hokery barowe do małej kuchni – co jest istotne przy wyborze?

W przypadku małej kuchni bardzo ważne jest to, by zachować ergonomię. Zatem krzesła barowe powinny zajmować jak najmniej miejsca i być wsuwane pod blat. Bardzo ważna jest optymalna wysokość. Najlepiej zatem wybrać nowoczesne hokery z możliwością regulacji. Gdy kuchnia jest mała, lepiej postawić na jaśniejsze kolory, aby dodatkowo jej nie przytłoczyć. Zatem hokery w jaśniejszym pastelowym kolorze będą odpowiednim wyborem. Oczywiście jeżeli zabudowa kuchenna jest jasna, to można pozwolić sobie na kontrapunkt w postaci ciemnych hokerów. Istotne znaczenie ma odpowiednie dopasowanie kolorystyczne do mebli na zasadzie dopełnienia lub kontrastu.

Nowoczesne hokery barowe - jak wybrać odpowiedni model? krzesla barowe

Jak połączyć stylistykę glamour w salonie z nowoczesnymi hokerami barowymi w kuchni?

Decydując się na salon połączony z kuchnią, warto stworzyć spójną aranżację. Jej elementem na pewno będą hokery barowe postawione przy wyspie kuchennej. Będą one elementami łączącymi te dwie przestrzenie. Tapicerkę hokerów można dopasować albo do kolorystyki kuchennej zabudowy albo do mebli tapicerowanych znajdujących się w salonie. Oczywiście można też łączyć w sposób spójny i zrównoważony różne kolory i struktury. Na pewno gdy meble w salonie posadowione są na drewnianych nóżkach, to warto wybrać także hokery na drewnianych nóżkach. Z kolei, gdy w salonie znajduje się stolik kawowy z chromowanym wykończeniem, to hokery na metalowej, chromowanej stopie będą odpowiednim wyborem. Gdy wypoczynki zdobią pikowania, na podobną ozdobę tapicerki można zdecydować się w przypadku hokerów. Na pewno chcąc podkreślić reprezentacyjny charakter w stylu glamour, można wybrać krzesła barowe welurowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj