Przeprowadzka do nowego domu wiąże się z koniecznością zakupu jego podstawowego wyposażenia. Budynki wolnostojące wymagają również odpowiedniego zatroszczenia się o ogród, który uważa się za swego rodzaju wizytówkę posiadłości. Ograniczony z początku budżet sprawia, że nie zawsze możliwy okaże się zakup wszystkich sprzętów pomocnych w pielęgnacji ogrodu. Warto więc z rozsądkiem nabywać poszczególne urządzenia i zaopatrzać się z początku w te bardziej potrzebne, a dopiero później stawiać na mniej priorytetowe narzędzia.

Kluczowym jest również aspekt odpowiedniego doboru wszystkich maszyn względem typu i specyfikacji ogrodu. Warto zdać się w tym przypadku na pomoc specjalistów, którzy z chęcią doradzają w tej kwestii zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i za pośrednictwem internetu.

Kosiarka – priorytet dla każdego ogrodu

Każda przestrzeń wokół posiadłości wypełniona jest z reguły zielenią. Oprócz wjazdu wykonanego zazwyczaj z kostki brukowej, cały obszar porasta trawnikiem, którego pielęgnacja okaże się niezwykle ważna. W końcu, każdy chciałby latem stąpać po równo wykoszonej, gęstej murawie. Do tego celu potrzebna jest oczywiście kosiarka.

Ten typ urządzeń wybiera się zawsze względem specyfiki terenu otaczającego budynek. Dla większych ogrodów zaleca się wybór kosiarek spalinowych – są one nieco głośniejsze i cięższe, jednak posiadają nieograniczony zasięg z uwagi na fakt napędzenia silnika benzyną. Coraz więcej modeli wyposażonych jest już w dodatkowy napęd, mający na celu odciążenie osób operujących tymi sprzętami.

Dla mniejszych i równych ogrodów zaleca się natomiast wybór kosiarki elektrycznej bądź akumulatorowej. To sprzęty ciche, jednak wymagające pośredniego lub bezpośredniego dostępu do energii elektrycznej. Niekiedy również na ogrodach zaobserwować można roboty koszące, stworzone dla ludzi nieprzepadających zbytnio za wykonywaniem jakichkolwiek prac ogrodowych.

W jakie sprzęty ogrodnicze należy koniecznie wyposażyć garaż? zdj drugie 23 06 286

Kosy i podkaszarki – ratunek w trudnodostępnych miejscach

Kosy spalinowe bądź elektryczne to bezapelacyjnie priorytetowe w naszych garażach maszyny ogrodnicze. Z ich pomocą można wykosić wszystkie, trudnodostępne dla zwykłej kosiarki miejsca. Mowa tu nie tylko o ciasnych obszarach między krzewami i drzewkami, ale również o przestrzeni zlokalizowanej pod płotem.

Narzędzia do podcinania krzewów

Obecność krzewów i drzewek w ogrodzie może znakomicie ubarwić cały ogród. Troska o te rośliny jest jednak wymagana, a tylko ich regularne podcinanie będzie miało wpływ na zdrowy rozrost i atrakcyjny wygląd. Do tego celu używa się przeróżnych nożyc elektrycznych, sekatorów czy nawet kos spalinowych. To narzędzia, których nie powinno zabraknąć w żadnym garażu.

Aeratory i wertykulatory

Mniej konieczne, jednak wciąż przydatne do zapewnienia zdrowego rozrostu trawnika są aeratory i wertykulatory. To sprzęty pozwalające na szybszy powrót murawy do dobrej kondycji po zimie. Odpowiadają za napowietrzenie gleby i usunięcie martwej darni, umożliwiając tym samym szybszy rozrost świeżych źdźbeł.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj