Nowoczesne źródła światła na stałe zagościły w naszych domach i mieszkaniach. Głównym powodem dla którego je kupujemy jest przede wszystkim chęć oszczędności. Jednak kwestie finansowe nie są jedynym powodem ponieważ ciekawe kolory, kształty żarówek oraz taśm LED również powodują, że chętnie po nie sięgamy. Ostatecznie dochodzi kwestia dbałości o środowisko, które znacznie bardziej wspieramy kupując oświetlenie ledowe. Poznań to jedno z miast, gdzie możemy bez problemu dostać tego typu żarówki i inne źródła światła. Są możliwe do kupienia zarówno stacjonarnie jak i online.

Oszczędność energii

Pierwszy i najważniejszy powód, dla którego zaczęliśmy stosować oświetlenie ledowe w Poznaniu a także w całej Polsce, to zmniejszenie sumy na rachunkach za prąd. Stare żarówki z włóknem wolframowym zamieniały od 90% do 95% energii elektrycznej w ciepło, a tylko od 5% do 10% w światło widzialne. Powodowało to, że funkcjonowały bardziej jak małe grzejniki, niż źródła światła do stosowania po zmroku. Stąd też tak duże opłaty za prąd, ponieważ zwyczajnie dużą jego część traciliśmy bezpowrotnie, poprzez jego zamianę w energię cieplną. Zupełnie inaczej to wygląda jeżeli mówimy o oświetleniu ledowym które pobiera przynajmniej 80% mniej energii elektrycznej niż w przypadku żarówek tradycyjnych. Poznań jak wiele innych miast w Polsce już od dawna to zauważył, przez co na ulicach możemy spotkać latarnie korzystające z oświetlenia ledowego. Skoro przynosi to miastu wymierne korzyści, tym bardziej zauważymy je na domowym rachunku, gdy zastosujemy żarówki diodowe, jak również nazywany jest ten typ oświetlenia. Ich ceny są bardzo niskie w porównaniu do tego co widzieliśmy na półkach sklepowych jeszcze kilka lat temu. Nic tylko zdecydować się na wymianę starych żarówek na współczesne.

Pozostałe zalety

Nie można pominąć również całego szeregu innych zalet, które posiada oświetlenie ledowe. Przez swoją popularność, w sklepach stacjonarnych jak i sieciowych możemy znaleźć szeroki asortyment produktów korzystających z tego właśnie rodzaju oświetlenia co pozwoli nam udekorować wnętrze swojego mieszkania na wiele ciekawych sposobów. Jednym z ciekawszych produktów jakie możemy znaleźć w sklepach są taśmy ledowe które możemy umieścić nawet w miejscach, gdzie w pobliżu znajduje się źródło wody bieżącej, choćby jako podświetlenie umywalki lub brodzika w łazience. Oświetlenie te pracuje bowiem na niskim i bezpiecznym napięciu 12 V, które podawane jest przez dołączony zasilacz. Dotknięcie przewodów pod napięciem nie spowoduje porażenia. Ostatnia i nie mniej istotna zaleta to dbałość o środowisko, jaką możemy osiągnąć dzięki oświetleniu ledowemu Poznańskie ulice i domy nie bez powodu są coraz częściej oświetlane właśnie latarniami i żarówkami LED. Mniejsze zużycie energii to w końcu mniejsza ilość zanieczyszczeń wyemitowanych przez elektrownie węglowe, na których wciąż opiera się krajowa energetyka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here