Okres prze Bożym Narodzeniem jak i czas samych Świąt to najpiękniejsze tygodnie w całym roku. W dużej mierze jest tak dlatego, iż możemy z tej okazji obdarować swoich bliskich oraz przyjaciół wyjątkowymi prezentami świątecznymi. Choć każdy lubi otrzymywać prezenty, to jednak nic nie cieszy bardziej niż ich dawanie tym, którzy są dla nas ważni i szczególni. Czy macie już swoje pomysły na prezenty świąteczne od Świętego Mikołaja?

Święta Bożego Narodzenia – zaskocz bliskich

Dlaczego tak bardzo lubimy obdarowywać prezentami tych, których kochamy? Przede wszystkim cieszy nas radość tych, którzy otrzymują od nas świąteczne podarunki. Nie chodzi nawet o to, by ofiarowywać komuś coś drogiego materialnie, a raczej pokazać obdarowanemu, iż o nim myślimy i prezent świąteczny jest przemyślany oraz wyraża przyjaźń lub miłość. Szukamy więc prezentów dla niej jak i prezentów dla niego tak, by były jak najbardziej zbliżone do potrzeb oraz spełniające marzenia osoby obdarowywanej.

O dawaniu prezentów świątecznych debatują nawet tęgie umysły naukowców. To właśnie oni mówią jasno, iż dawanie prezentów pozwala definiować relacje i więzi z rodziną, a także wzmacniać przyjaźnie. Co ciekawe, to właśnie osoba ofiarująca prezent, a nie ta obdarowywana zyskuje najwięcej korzyści emocjonalnych i psychologicznych związanych z tym świątecznym rytuałem. Nie pozostaje już chyba nic innego, jak zacząć zastanawiać się nad Świętami Bożego Narodzenia 2021 i szukać prezentów świątecznych dla niej i dla niego oraz dla swoich pociech.

Nietuzinkowe prezenty świąteczne

Książki, kosmetyki i perfumy, słodycze, biżuteria, płyty i skarpetki – to prezenty, które zdecydowanie najczęściej znajdujemy pod choinką każdego roku. Choć są to prezenty dość uniwersalne i zdecydowanie cieszą, to jednak warto może raz zerwać z tą tradycją i dać kochanym osobom coś bardziej oryginalnego? By znaleźć coś ciekawego, swoje poszukiwania najlepiej jest zacząć na około miesiąc przed Świętami Bożego Narodzenia. Można się wtedy „załapać” na niejedną promocję, ale i kupić coś co wymaga dłuższego czasu realizacji. Dziś mamy możliwość kupna bardzo wielu ciekawych prezentów, a zdecydowanie najbardziej cieszące są te spersonalizowane, które wprost wyrażają, iż dajemy je z myślą o tej danej osobie.

Jednym z ciekawszych prezentów świątecznych może być np. zabranie rodziny lub ukochanej osoby na świąteczną sesję zdjęciową. To prezent, który będzie bardzo miłym wspomnieniem, do którego każdy wróci chętnie po latach. To idealny sposób, by zatrzymać czas i upamiętnić wspólne, najpiękniejsze chwile. Sesja świąteczna rodzinna czy ta wykonywana latem to przede wszystkim moc kadrów pełnych spontaniczności. Fotograf dobiera piękną scenerię, a Wy zyskujecie pamiątkę na lata. Zdjęcia z sesji można przechowywać w rodzinnym albumie, ale bardzo ciekawą opcją jest także zrobić z kilku ulubionych kadrów obraz ze zdjęcia na płótnie. Takie fotoobrazy na płótnie na prezent to zdecydowanie jeden z najbardziej oryginalnych i miłych pomysłów.

Fotoobraz na płótnie – idealny prezent pod choinkę

Spersonalizowane prezenty pod choinkę to takie, które zdecydowanie najbardziej wzruszają i na lata pozostają w pamięci. To wyraz tego, iż myślimy o danej osobie i darzymy ją uczuciem. Pomysłem na taki personalizowany prezent może być obraz na płótnie ze zdjęcia. Chyba każdy z nas ma swoje ukochane zdjęcia w rodzinnym albumie lub na komputerowym dysku? Może to być obraz wykonany ze zdjęcia zrobionego podczas sesji narzeczeńskiej lub brzuszkowej, sesji rodzinnej, ale i obraz zrobiony na podstawie zdjęcia z lat dzieciństwa czy ze ślubu rodziców, etc. Zdjęcia drukowane na płótnie w większym formacie to bardzo piękna pamiątka, którą warto zawiesić w szczególnym miejscu w domu.

Takie zdjęcia drukowane na płótnie to świetny dowód tego, iż myślimy ciepło o obdarowywanej osobie i chcemy pokazać jej, iż warto zapamiętać tę szczególną chwilę pokazaną na obrazie. Takie rodzinne pamiątki najczęściej wieszamy w szczególnych dla nas miejscach, np. w reprezentacyjnym miejscu w salonie lub w sypialni. Każdorazowo, gdy spojrzymy na ścianę wspomnimy sobie tego, od kogo otrzymaliśmy ten wymowny prezent. A przecież o to chodzi w Bożym Narodzeniu – o tworzenie klimatu i okazywanie sobie miłości – także prezentami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here