Kamienne schody w domach cieszą się bardzo dużą popularnością. To rozwiązanie, które jest ogromną konkurencją dla drewnianych wariantów. Kamienne stopnie można zamontować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu. W jakich miejscach najlepiej się one sprawdzą i jakie są ich zalety oraz minusy? Sprawdź!

Elegancki design i liczne zalety

Idealne schody powinny być estetyczne i dopasowane do konkretnej aranżacji, trwałe i odporne na uszkodzenia oraz komfortowe w codziennym użytkowaniu. Schody z naturalnego kamienia doskonale spełniają wszystkie te kryteria. Producenci  oferują modele wykonane z marmuru oraz schody granitowe. Jedno i drugie rozwiązanie cieszy się stosunkowo dużą popularnością, jednak to granit posiada zdecydowanie więcej zalet, które przemawiają na jego korzyść.

Granit to materiał zdecydowanie tańszy niż marmur. Jest uważany za mniej ekskluzywny, jednak tak naprawdę jest o wiele trwalszy i prostszy w pielęgnacji. Dzięki temu schody granitowe o wiele dłużej wyglądają bardzo estetycznie. Granit jest prosty w obróbce i może być wykończony w praktycznie dowolnym stylu. Dostępny jest także w wielu wariantach kolorystycznych. Dzięki temu schody wykonane z tego materiału można bez najmniejszego problemu dopasować do konkretnego pomieszczenia.

Jakość zawsze na pierwszym miejscu

Granit to surowiec, który jest bardzo szeroko wykorzystywany w wielu różnych celach. Popularne są nagrobki granitowe, a także pomniki z tego materiału. Ta solidna skała magmowa sprawdza się także podczas tworzenia posadzek, schodów zewnętrzny oraz wewnętrznych, a także parapetów i blatów kuchennych oraz łazienkowych. Dzięki temu, że jest to materiał bardzo solidny i niskoporowaty, to jest on odporny na zmienne temperatury oraz wilgoć.

Decydując się na schody wykonane z granitu, warto skorzystać ze sprawdzonych usług renomowanej firmy, która zajmuje się profesjonalną obróbką granitu. Dzięki temu na pewno uda Ci się zamówić schody, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania i zostaną odpowiednio przygotowane do codziennego użytkowania. Sprawi to, że będą one designerskie i idealnie dopasowane do konkretnego pomieszczenia, a także trwałe i bezpieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here