Nie zawsze w łazienkach, w których nie ma wanny, musi znajdować się kabina prysznicowa. Produktem w pewnym sensie alternatywnym są drzwi prysznicowe, które są chętnie wybierane zarówno do aranżacji skromnych łazienek, jak i przestronnych, które urządzane są z prawdziwym przepychem. Produktem, jakim są drzwi prysznicowe dają duże możliwości aranżacyjne i to właśnie dzięki temu, cieszy się tak dużym zainteresowaniem. W dzisiejszym wpisie chcemy powiedzieć kilka słów o typach drzwi prysznicowych oraz podpowiedzieć, na co zwracać uwagę podczas ich wyboru. Zapraszamy!

Typy drzwi prysznicowych

Pomimo tego, że większość modeli drzwi prysznicowych na pierwszy rzut oka wygląda bardzo podobnie, to jednak różnią się od siebie nie tylko rodzajem szkła, grubością czy kolorem profili, ale także i sposobem otwierania drzwi. Z tego względu drzwi prysznicowe możemy podzielić na:

  • Drzwi prysznicowe uchylne – jest to najbardziej popularny rodzaj. W ich przypadku zawiasy zajmują się po jednej ze stron. Ten typ drzwi prysznicowych jest stosunkowo tani i prosty. Nie jest to jednak model bez wad. Aby móc pozwolić sobie na drzwi prysznicowe uchylne potrzeba sporo wolnej przestrzeni. Z tego względu jest to rozwiązanie idealne do przestronnych, czy średniej wielkości łazienek.
  • Drzwi prysznicowe przesuwne – ich największą zaletą jest fakt, że drzwi nie zajmują podczas otwierania żadnej przestrzeni poza samą kabiną. Nadają się więc idealnie do małych wnęk, lub wszędzie tam, gdzie nie sprawdzają się standardowe rozwiązania. Takie drzwi składają się zazwyczaj z trzech paneli, aby mogły płynnie się poruszać, powinny zostać bardzo precyzyjnie zamontowane.
  • Drzwi prysznicowe łamane – modele te nie wymagają tak dużej wolnej przestrzeni poza obrębem kabiny jak drzwi uchylne, pozwalają na uzyskanie większego/szerszego otworu wejścia niż w przypadku drzwi przesuwnych. Wybierając ten model korzystniej jest zdecydować się na drzwi pochodzące od sprawdzonych producentów, takie, które zostały wykonane z solidnych materiałów. Wtedy nie będzie ewentualnych problemów z późniejszą eksploatacją.

Poznaj rodzaje i typy drzwi prysznicowych! drzwi prysznicowe

Na co należy zwrócić uwagę wybierając drzwi prysznicowe?

Decydując się na zakup drzwi prysznicowych, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na materiał, z jakiego zostały one wykonane. Chociaż jest to już rzadkość, ciągle w ofercie (zazwyczaj marketów) znajdują się drzwi czy kabiny prysznicowe, które wykonane są z tworzyw. Są to produkty bardzo tanie, na pierwszy rzut oka wyglądają też estetycznie. Jednak nawet po krótkim użytkowaniu mogą zacząć matowieć, widać na nich najdrobniejsze rysy, powstałe np. podczas czyszczenia kabin.

Szyba w drzwiach prysznicowych powinna być hartowana. Tylko wtedy będzie ona bezpieczna. W przypadku przypadkowego stłuczenia nie zrobi osobie korzystając z niej krzywdy. Warto postawić też na model drzwi posiadający powłokę ochronną, która ma wpływ na bezproblemowe czyszczenie jej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here