Warto pamiętać o okryciu, ale nie jest ono tak ważne, jak dopasowany materac i poduszka. Ich zadaniem jest odpowiednie podparcie ciała podczas snu przy zachowaniu naturalnych krzywizn kręgosłupa. Na co zwrócić uwagę wybierając wyposażenie do sypialni?

Zdrowy i regeneracyjny sen zapewnia każdego dnia dużo wigoru i werwy do działania. Wartościowy odpoczynek nie musi trwać kilkunastu godzin. Będzie on zdecydowanie lepszy, jeśli zadbamy o wszelkie atrybuty wspierające cały proces. Wieczorny spacer i przewietrzona sypialnia to jedno. Równie ważny jest wygodny materac i odpowiednia poduszka. Tworzywa, z których są wykonane, mają wpływ na jakość snu i nasze samopoczucie w ciągu dnia. Potrafią odprowadzać nadmiar ciepła i wilgoci. Posłanie może pełnić również funkcje rehabilitacyjne i zdrowotne. Oznacza to, że możemy pozbyć się lub znacząco zniwelować bóle kręgosłupa za sprawą medycznego materaca oraz wyprofilowanej poduszki. Jak to możliwe?

Wybór poduszki ma wpływ na sen

Pobudka z bólem w karku nie zwiastuje dobrego dnia. To także sygnał, że poduszka lub materac mają zły wpływ na nasze ciało. Należy więc rozważyć zmianę, która nie tylko oszczędzi nam przykrych poranków, ale zapewni prawidłowe ułożenie ciała. Wybór poduchy powinien uwzględniać nasz ulubiony sposób spania. Jej zadaniem jest utrzymywanie naturalnych krzywizn, a te układać się mogą bardzo różnie w zależności od przyjętej pozycji. W sytuacji, gdy śpimy na boku, poduszka powinna być delikatnie wyższa. Dla sympatyków spania na wznak lub na brzuchu lepsze mogą okazać się niższe wersje, które nie będą nadwyrężać odcinka szyjnego. Osoby, które większość nocy spędzają na plecach, również powinny korzystać z niskich poduszek o średniej twardości.

Producenci pamiętają o osobach, które preferują sen na boku. Odpowiedzią na ich potrzeby, jest poduszka Sonata Tempur. Jej kształt został zoptymalizowany do tego sposobu odpoczynku. Zapewnia dodatkowe podparcie karku oraz głowy w większości pozycji. Jest to możliwe za sprawą wypełnienia w postaci pianki termoelastycznej. Takie rozwiązanie sprawdzi się u wszystkich, którzy często zmieniają pozycję podczas snu. Poszycie to połączenie poliestru i elastanu, które są miłe w dotyku, sprężyste i dają uczucie ukojenia. Ponadto poduszka ma właściwości zapobiegające rozwojowi roztoczy oraz alergenów. Odprowadza także wilgoć, co jest dużym atutem w gorące wiosenne i letnie noce, ale i w okresie grzewczym. Pokrowiec można prać w temperaturze do 60°C. Dzięki temu utrzymanie higieny i czystości jest bardzo proste. Poduszka Sonata Tempur dostępna jest na https://senpo.pl/poduszka-tempur-sonata/.

Materac – fundament prawidłowej regeneracji

Niektórzy uważają, że mogą wyspać się wszędzie. Jednak sen to coś więcej niż czas od zamknięcia do otwarcia oczu. To okres, w którym regeneruje się ciało i odpoczywa umysł. Im bardziej zrelaksowane ciało tym sen jest głębszy, bardziej spokojny i zdrowszy. Duży wpływ na jego jakość ma podłoże, na którym śpimy. Materac powinien być dopasowany do naszego ciała i wagi. Innych właściwości potrzebuje 50 kg kobieta, a innych 120 kg mężczyzna. Pary o dużej różnicy w wadze mogą rozważyć zakup dwóch mniejszych, ale sprofilowanych materacy. Wówczas dopasowana zostanie twardość, co przełoży się na optymalne podtrzymanie sylwetki, a to zapewni rozluźnienie mięśni i pogłębi uczucie relaksu.

Jest wiele osób borykających się z problemami sennymi. Dla jednych będzie to trudność w zaśnięciu, ktoś inny może czuć się „połamany” po przebudzeniu, a jeszcze ktoś ma bóle kręgosłupa, z którymi nie może sobie poradzić. W tej nierównej walce możemy mieć silnego sojusznika. Zniweluje on wszelkie niedogodności lub znacząco złagodzi ich skutki. Może być dostosowany do różnego rodzaju wielkości łóżek. Tym bezcennym wsparciem będzie materac Tempur Sensation 21.

Cztery warstwy materiałów połączone w monolit, który zatroszczy się o nasze ciało. Wierzchnie pokrycie dopasowuje się do kształtu ciała, absorbując niechciany ruch i redukuje nacisk. Poniżej cztero centymetrowa warstwa wspierająca, której zadaniem jest dostosowanie się do sylwetki, ale i wagi. Dzięki temu masa rozkłada się na całej powierzchni materaca. Poniżej Dynammic Support, czyli materiał współpracujący z innymi warstwami, którego zadaniem jest podparcie ciała. Ułatwia poruszanie się po materacu, zapewniając jednocześnie głębokie rozluźnienie mięśni. Elementem dopełniającym jest warstwa DuraBase, która jest bazą stanowiącą fundament i wsparcie dla wyższych warstw. Zapewnia komfort i wpływa na dłuższą żywotność materaca. Zwieńczeniem będzie przyjemny w dotyku pokrowiec.

Śpij dobrze

Dobór komponentów łóżka ma kluczowe znaczenie na jakość snu. Od niej zależy m.in. nasz nastrój i ogólne samopoczucie. W prosty sposób możemy poprawić parametry naszego odpoczynku i skoczyć w objęcia Morfeusza. W zasadzie będzie to skok na wygodny, dopasowany materac, który pomoże rozluźnić mięśnie i się zrelaksować. Zwieńczeniem będzie poduszka odpowiadająca naszej ulubionej pozycji podczas spania. Tak skomponowane połączenie sprawia, że te dwa przedmioty są parą idealną, która zapewni nam zdrowy i pełnowartościowy sen. Każdy dzień będziemy zaczynać pełni radości i sił.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj