W pojedynkę radzą sobie świetnie, a ich współpraca wzbudza zasłużone zachwyty. Manufaktura z Bolesławca, Huta Julia z Piechowic oraz Porcelana Kristoff z Wałbrzycha połączyli siły, by stworzyć jedyną w swoim rodzaju kolekcje zastawy stołowej „Polski stół”.

Wspomnianych producentów łączy nie tylko branża, w której od lat działają z sukcesem, ale również regionalne pochodzenie – wszyscy wywodzą się z Dolnego Śląska. Kolejnymi punktami stycznymi są wzornicza tradycja i kunszt, dzięki którym ich wyroby ozdabiają polskie stoły od co najmniej kilkudziesięciu lat.

Wspólna linia, na którą składają się dwa zestawy śniadaniowe oraz zestaw deserowy, powstawała przy udziale projektantów i technologów ze wszystkich trzech fabryk. Razem stworzyli naczynia zgrabnie łączące tradycję z nowoczesnością.

Charakterystyczna, błękitno biała kolorystyka talerzy, kubków i misek to ukłon w kierunku stempelków z Bolesławca. Prosta, nowoczesna linia naczyń nawiązuje do wyrobów Kristoffa, a cechy ich obu łączą kryształowe elementy zestawy, wykonane w Hucie Julia.

W pierwszym, zestawie, stworzony z myśl ą o śniadaniu na słodko, znalazła się porcelanowa salaterka, kamionkowy talerz oraz kryształowa szklanka.

zesta sniadaniowy 1

W drugim, tradycyjnym, kryształowy kieliszek na jajko, porcelanowy talerz oraz kamionkowy kubek.

zestaw sniadaniowy-2

Zestaw deserowy składa się z kryształowego kieliszka do wina, dwóch porcelanowych salaterek i kamionkowej tacy.

zestaw deserowy

Wszystkie elementy są dostępne wyłącznie w zestawach w cenie 260 zł i nie można kupić ich oddzielnie. Zestawy są dostępne w sklepach poszczególnych wytwórców raz na stronie www.polskistol.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj