Spis treści

Mała łazienka daje ogromne pole do popisu dla naszej kreatywności, zwłaszcza, gdy w grę wchodzi przechowywanie. Nasze pomysły z pewnością Cię zaskoczą i skłonią do spojrzenia na wnętrze świeżym okiem.

Wybierz owalną umywalkę zamiast kwadratowej…

Wszystkie umywalki, niezależnie od kształtu samej misy, są konstruowane na prostokątnej bazie, ale jeśli wybierzemy model z owalnym otworem, zyskamy więcej miejsca do ustawienia pojemników z kosmetykami na brzegach (foto: www.bathgraite4less.com).

www.bathgraite4less.com

…i umieść ją w rogu.

W bardzo małej łazience trzeba wykorzystać każdy kąt, dosłownie i w przenośni. Narożniki często pozostają niezagospodarowane, a to duży błąd, ponieważ mogą być bardzo funkcjonalne. Nad umywalką w narożniku można zainstalować lusterko na wysięgniku, lub zamiennie umieścić w tym miejscu sedes, o ile instalacje na to pozwalają (www.interior-denysecohen.com).

Narożna umywalka

Zamontuj półkę nad sedesem

Miejsce nad sedesem również bywa zaniedbywane. Niezależnie od tego, czy muszla jest zabudowana, czy wolnostojąca, można ją obudować i wykorzystać ekstra miejsce na ustawienie kosmetyków. Liczna półeczek zależy od naszych potrzeb (www.jeffreypew.com).

Półka nad sedesem

Wykorzystaj drzwi…

Relingi, haczyki i wieszaki umieszczone na drzwiach mogą pomóc w przechowywaniu nie tylko ręczników, ale też brudnego lub czystego prania bądź kosmetyków. Na hakach można przywiesić pojemne torby lub kosze, które w razie potrzeby da się zdjąć i zabrać ze sobą (foto: www.remkid.com, www.colormob5k.com).

przechowywanie-na-drzwiach-lazienki

…lub ścianki prysznica

Nieocenioną pomocą w małej łazience są półki na przyssawki, które można zawiesić wewnątrz lub na zewnątrz kabiny. W środku pomieszczą kosmetyki kąpielowe, a na zewnątrz inne, na przykład do makijażu, zwłaszcza, gdy kabina znajduje się tuż przy umywalce i lustrze. Warto szukać pomysłowych miejsc do przechowywania drobiazgów, co pozwoli uzyskać miejsce na przedmioty większe gabarytowo, jak ręczniki czy detergenty (www.ebay.co.uk).

Półki z przyssawkami

Wykorzystaj przestrzeń pod wanną

Te ostatnie można schować pod wanną z tymczasową zabudową. Pomiędzy nią a obudową znajduje się sporo miejsca, które można wykorzystać na przechowanie ścierek lub butelek ze środkami czystości. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli w domu przebywają dzieci, skrytka powinna być dobrze zabezpieczona (foto: www.netdna.coolthings.com).

Przechowywanie pod wanną

Zainstaluj półkę nad drzwiami

W mieszkaniach blokowych hitem były pawlacze, czyli szafki instalowane w przestrzeni między sufitem a górną częścią ościeżnicy. W łazience wystarczy płaska półka nad drzwiami, na której możesz umieścić na przykład zapasowy papier toaletowy (foto: www.decocrush.fr).

Półka nad drzwiami łazienki

Wykorzystaj miejsce nad pralką

Zabudowa, półki na ścianie lub tymczasowy kosz na pranie – nad pralką zmieścimy sporo, więc warto wykorzystać to miejsce z głową, zwłaszcza gdy łazienka jest naprawdę mała (foto: www.furnishburnish.com).

przechowywania-nad-pralka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj