W sprzedaży dostępne są różne rodzaje kostek brukowych. Niektóre z nich zaskakują kształtem, kolorem i sposobem wykończenia. Jak cechy te wpływają na ułożone z ich pomocą podłoże? Czy dostępne na rynku kostki mogą czymś jeszcze zaskoczyć?

Jak uszlachetnić kostkę brukową?

Najlepsze jakościowo odmiany kostki brukowej to kolekcje uszlachetnione. Ich wyjątkowość polega na dokładnym śrutowaniu każdego centymetra kwadratowego powierzchni. Proces ten pozwala również zwiększyć chropowatość kostki, dzięki czemu osoby poruszające się po niej zachowują większą przyczepność. Kostka uszlachetniona wchodząca w skład asortymentu firmy Jadar charakteryzuje się też dość wąską fazą, dzięki czemu ułożony z niej wzór jest niepowtarzalny. Nadaje się ona do wykonywania ciągów pieszych i rowerowych. Można ich też używać w miejscach narażonych na duże różnice temperatur (np. przy paleniskach), a także jako nawierzchnie dekoracyjne.

Błyszcząca nawierzchnia? Czemu nie!

Kolejna odmiana kostki brukowej wyróżnia się… blaskiem. Jest to doskonałe rozwiązanie dla miejsc, które są intensywnie narażone na oddziaływanie intensywnych promieni słonecznych. Kolekcja LUX — bo o niej mowa — zapewnia niesamowite właściwości dekoracyjne. Wchodzące w jej skład kostki brukowe charakteryzują się bardzo zróżnicowaną paletą barw. Ich powierzchnia błyszczy dzięki użyciu wysokiej jakości kruszywa, które tworzy na jej powierzchni niepowtarzalne wzory. Niektóre odmiany płytek LUX (jak np. płytka płukana) doskonale nadają się do aranżacyjnego eksperymentowania.

Nieograniczona paleta barw

Kostka brukowa może również zaskakiwać mnogością kolorów i towarzyszących im wzorów. Jak to możliwe? Wystarczy spojrzeć na kolekcję Colorblend, która jest wręcz stworzona dla kompozycji z naturalną roślinnością. Jej cechą charakterystyczną są liniowe, kolorowe wzory, które doskonale współgrają z naturalnymi elementami krajobrazu: kwiatami, krzewami i trawą. Colorblend to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które szukają estetycznego przejścia pomiędzy wykończeniem podłoża standardową kostką brukową a motywami roślinnymi. To także kolekcja, która doskonale komponuje się z eleganckim kruszywem.

Antyczne wzory i kolory

Antyk w architekturze zapisał się złotymi zgłoskami. Ówczesne budowle charakteryzują się nie tylko trwałością, jakiej mogłyby im pozazdrościć budynki stawiane dziś, ale też wyjątkową kolorystyką i fakturą. Do tych cech nawiązują kostki brukowe wchodzące w skład kolekcji Antyk. Wyróżniają się one charakterystycznym, lekko poszarzonym kolorem, a także chropowatą fakturą. Kostki w stylu antycznym to niepowtarzalny materiał dekoracyjny, za pomocą którego można w dowolny sposób kształtować otaczającą przestrzeń. Dzięki kostkom nawiązującym do stylu antycznego można wyłożyć elegancki deptak, ścieżkę dla rowerów, a także fragment ogrodu.

Klasykę też warto doceniać

Klasyczna kostka brukowa również jest warta uwagi. Jej charakterystyczna, gładka faktura doskonale prezentuje się w każdych warunkach. Kolekcja klasyczna charakteryzuje się prostotą, minimalizmem i z powodzeniem nawiązuje do nowoczesności. Warto dodać, że kostka klasyczna jest bardzo wytrzymała, odporna na ścieranie i przez lata zachowuje swój naturalny wygląd. Dzięki temu wielu inwestorów wybiera ją do wyłożenia ścieżek rowerowych, pieszych dróżek spacerowych, a także podjazdów dla samochodów (z uwzględnieniem ich masy), czy też przestrzeni o charakterze dekoracyjnym.

Jak widać, aranżacja kostki brukowej może mieć bardzo zróżnicowane oblicze, dlatego warto za każdym razem odkrywać je na nowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj