Remontując lub budując nową łazienkę z pewnością zastanawiasz się także nad usytuowaniem poszczególnych mebli i ich podłączeniem. Niewielkie pomieszczenie musi przecież pomieścić umywalkę, prysznic, sedes, a często także pralkę. Przydatna byłaby też jakaś szafka… Część z tych problemów może rozwiązać odpływ liniowy zamiast punktowego. Jak to możliwe? Sprawdź sam!

Różnica między odpływem punktowym a liniowym

Każdy prysznic wymaga zastosowania odpływu. W tradycyjnych rozwiązaniem jest on punktowy – jeden otwór w brodziku, najczęściej okrągły, przez który woda może spłynąć do kanalizacji. Jednak nie jest to jedyna opcja dostępna dziś na rynku. Alternatywą jest odpływ liniowy, czyli długi kanalik zbierający wody i odprowadzający ją w jeden punkt. Jaka jest między nimi różnica, skoro w obu przypadkach woda trafia i tak do tego samego syfonu pod podłogą?

Odpływ punktowy wymaga spadku z czterech stron w jedno miejsce. Liniowy z kolei zbiera wodę z dużej powierzchni, na której spadek wykonuje się tylko w jednym kierunku. W przypadku prysznica bezodpływowego wystarczy wyznaczyć odpowiednią strefę podłogi (jako prysznic), a następnie wokół ułożyć odpływy liniowe podłogowe – w ten sposób woda nie przedostanie się na pozostałą część łazienki.

Można zatem powiedzieć, że tradycyjny odpływ wymaga skierowania wody w jeden, konkretny punkt. Natomiast odpływy liniowe prysznicowe stanowią pewną zaporę, przez którą woda nie może dostać się dalej.

Jak odpływy liniowe wpływają na aranżację łazienki?

Czy to jest powód, by stosować w łazience kanalik liniowy? Długość może być dostosowana do danych wymiarów łazienki i kształtu ścian w danym kącie. Jednak jedyną różnicą jest wymiana prysznica z brodzikiem na model bez tego elementu. Nie do końca.

  • Brak brodzika to automatycznie więcej miejsca w łazience. Na co dzień podłoga może być wykorzystywana w całym zakresie, zwiększając dostęp do innych miejsc.
  • Także wizualnie łazienka będzie znacznie większa. Otwiera to zupełnie nowe możliwości aranżacji Twojej łazienki.
  • Taka wymiana wpływa pozytywnie także na bezpieczeństwo domowników. Brak fizycznej przeszkody przy wchodzeniu pod ciepłą wodą i wychodzeniu po zakończeniu prysznica to mniej wypadków.
  • Prysznic bezbrodzikowy zapewnia również lepszy dostęp dla osób starszych, schorowanych lub posiadających kontuzję.
  • W końcu o wiele łatwiej wyczyścić podłogę pod prysznicem niż ceramiczny brodzik czy szklaną kabinę. Dzięki temu łazienka zawsze będzie lśniła czystością.

Jak widać, zarówno odpływy liniowe ścienne, jak i podłogowe mogą w znaczący sposób wpłynąć na wizualny odbiór całej łazienki.

Dlatego nie czekaj i poszukaj w internecie nowoczesnych odpływów liniowych. Niskie koszty dostawy sprawiają, że zakupy takie wychodzą taniej, niż stacjonarnie. Jeśli z kolei zależy Ci na kontakcie ze sprzedawcą (chcesz uzyskać dodatkowe szczegóły lub masz wątpliwości co do produktu), zamów telefonicznie całe zakupy. W ten sposób z pewnością uzyskasz wyczerpujące odpowiedzi na swoje pytania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj