Większość osób planujących sprzedaż lub zakup nieruchomości w Polsce wciąż decyduje się na samodzielne przeprowadzenie transakcji, bez pomocy biura nieruchomości. Wynika to przede wszystkim z błędnego podejścia do tematu prowizji, jaką agencja pobiera dla swoje usługi. Wbrew pozorom w wielu sytuacjach okazuje się, że obsługa transakcji ze wsparciem profesjonalnej agencji pośrednictwa w obrocie nieruchomościami jest szybsza, sprawniejsza, a czasami nawet… tańsza. Czy opłaca się zatem korzystać z usług biura nieruchomości i jeśli tak, to czym się kierować podczas wyboru agencji?

Co daje nam współpraca z agencją nieruchomości?

Nie da się ukryć, że liczba biur nieruchomości działających na terenie naszego kraju systematycznie rośnie z każdym rokiem. W samej Warszawy szacuje się, że działa ponad 1 300 agencji nieruchomości. Dynamiczny rozwój tej branży świadczy o jednym – wsparcie profesjonalnych pośredników w obrocie nieruchomościami jest coraz mocniej doceniane przez osoby planujące inwestycję związaną ze sprzedażą lub kupnem nieruchomości.

Decydując się na korzystanie z usług biura nieruchomości, jesteśmy w stanie przede wszystkim zaoszczędzić nasz czas. Pośrednicy biorą na siebie wszelkie kwestie związane z wystawieniem ogłoszenia, spotkaniami z potencjalnymi stronami transakcji, umowami przedwstępnymi, itd. Co więcej, pośrednicy mają dużą wiedzę na temat lokalnego rynku nieruchomości oraz panujących na nim trendów, w związku z czym mogą pomóc nam w szybszym znalezieniu idealnej nieruchomości lub wskażą, na co zwrócić uwagę przy sprzedaży obecnego lokalu.

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że agencje nieruchomości mają kontakt z wieloma specjalistami, których usługi mogą być bardzo przydatne przy sprzedaży domu lub mieszkania czy też ich wynajmu, m.in. z fotografami wykonującymi profesjonalne zdjęcia nieruchomości, prawnikami, notariuszami oraz doradcami kredytowymi. Warto również podkreślić, że dzięki wewnętrznej bazie zweryfikowanych klientów doradcy mogą pomóc nam w szybszym znalezieniu osób, które mogłyby być zainteresowane kupnem bądź wynajmem naszej nieruchomości.

Wsparcie agencji nieruchomości gwarancją szybkiej i bezpiecznej transakcji

Pamiętajmy, że usługi agencji nieruchomości nie ograniczają się tylko do znalezienia osób chętnych do zakupu lub wynajmu domu czy też mieszkania, jak również znalezienia odpowiedniej nieruchomości, która sprosta naszym oczekiwaniom. To dopiero początek. Agenci wspierają swoich klientów również na etapie podpisywania umowy przedwstępnej i aktu sprzedaży w biurze notarialnym. Formalności te mogą nastręczać wielu problemów osobom, które nie miały do tej pory z nimi styczności, a korzystając z pomocy profesjonalnego biura nieruchomości zyskujemy gwarancję bezpieczeństwa transakcji i opłacalności całej inwestycji.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru agencji nieruchomości?

Skąd mieć pewność, że dana agencja nieruchomości zapewni nam należyte wsparcie podczas zakupu lub sprzedaży nieruchomości? Jest kilka czynników, które dobrze jest rozważyć przy podejmowaniu decyzji o współpracy z danym biurem, a mianowicie:

  • ocena kwalifikacji pracowników agencji – po upewnieniu się, że dane biuro nieruchomości znajduje się w ewidencji działalności gospodarczych i ma prawdziwą siedzibę swojej działalności, warto jest przyjrzeć się temu, czy agenci nieruchomości posiadają licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami;
  • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – firma, z którą planujemy nawiązać współpracę, powinna posiadać aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone przez pracownika agencji;
  • zakres usług agencji nieruchomości – agencja nieruchomości powinna oferować kompleksowe usługi zarówno w zakresie pomocy w znalezieniu nieruchomości lub nabywcy, jak i w kwestii weryfikacji stanu prawnego nieruchomości, wyceny nieruchomości, promocji oferty oraz przygotowania umów i dokumentów związanych z transakcją.

Wszystkie powyższe warunki spełnia Kwadrat Nieruchomości – agencja nieruchomości z Mazowsza, która od wielu lat wspiera swoich klientów w sprzedaży i zakupie nieruchomości w rejonie „linii otwockiej”. Co ważne, agenci pomagają również w kwestiach wynajmu nieruchomości, dbając przy tym o sprawny przebieg transakcji i zapewnienie bezpieczeństwa interesów obu stron.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj