Właśnie urządzasz swoje mieszkanie i nie wiesz, jak wykorzystać wolne miejsce pod schodami? Oto garść inspiracji, dzięki którym zaaranżujesz także tę przestrzeń. Sprawdź, co można umieścić pod schodami. Biblioteczka, garderoba, kącik na zabawki, a może jeszcze coś innego? Razem z nami przemień swój schowek pod schodami i ciesz się dobrze zagospodarowanym miejscem.

Stwórz biblioteczkę

Schowek pod schodami to idealne miejsce do tego, by stworzyć tam małą biblioteczkę. Wystarczy, że zamontujesz poziomo deski we wnęce, a następnie umieścisz na nich książki. Możesz także pokusić się o stworzenie całego regału, zgodnego z wymiarami Twojego miejsca pod schodami.

Wykorzystaj miejsce pod schodami na garderobę

Dobrym pomysłem jest przemienienie wnęki pod schodami na garderobę. Jeżeli schody znajdują się niedaleko przedpokoju możesz umieścić pod nimi wieszaki na okrycia wierzchnie. Aranżacje garderoby znajdziesz na portalu AboutDecor, poświęconym tematyce wnętrzarskiej.

Zbuduj schowek na detergenty i sprzęty gospodarstwa domowego

To dobre rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy masz małe mieszkanie i trudno Ci znaleźć miejsce na schowanie odkurzacza, suszarki na pranie, miotły czy środków czystości. Podobnie jak w przypadku garderoby, wystarczy, że zamontujesz, np. odpowiednio dopasowane drzwiczki czy zasłonkę i będziesz mógł ukryć w schowku, rzeczy, które na co dzień wykorzystujesz do sprzątania.

Schowek pod schodami – pomysły na wykorzystanie miejsca pod schodami 129 1 min scaled

Zaaranżuj spiżarnię

Pod schodami możesz również trzymać swoje ulubione przetwory, konfitury czy kiszonki. Wystarczy, że stworzysz kilka półek, na których umieścisz słoiki z jedzeniem na zimę. Całość można odgrodzić od pozostałej części mieszkania, np. drzwiami przesuwnymi.

Pozwól sobie na relaks

Jeżeli przestrzeń pod schodami jest na tyle duża, że zmieszczą się tam pufy i mały stolik, umieść je tam. Dużą wnękę możesz zaaranżować w pokój relaksu. Tu możesz grać w ulubione gry i odpoczywać. Warto pamiętać, że to rozwiązanie nie sprawdzi się w każdym mieszkaniu. Aby przebywanie pod schodami było wygodne, sklepienie musi być odpowiednio wysokie, a przestrzeń wokół dość duża. Inaczej możesz mieć poczucie, że jest tu ciasno.

Zbuduj kącik z zabawkami dzieci

Nie masz gdzie trzymać zabawek swoich maluchów? Pod schodami możesz stworzyć im miejsce, w którym będą je zostawiać. Dzięki temu w ich sypialniach zapanuje większy porządek. Jeśli przestrzeń jest odpowiednio duża, może posłużyć dzieciom także do zabawy.

Zorganizuj miejsce do pracy

Często pracujesz z domu i nie masz własnego miejsca do pracy? Może dobrym pomysłem będzie umieszczenie biurka i krzesła pod schodami? Dzięki temu o wiele łatwiej będzie Ci się skupić z dala od innych domowników. Pamiętaj o tym, by przed przeniesieniem wszystkich dokumentów, sprawdzić, czy przestrzeń pod schodami Cię nie przytłacza.

Umieść rośliny pod schodami

Miejsca pod schodami nie musisz zasłaniać. Ta przestrzeń może stanowić ozdobę samą w sobie. Wystarczy, że ustawisz tam interesujące rośliny albo zawiesisz na ścianach obrazy. Dzięki temu nieco rozjaśnisz tę przestrzeń.

Mamy nadzieję, że te interesujące aranżacje przedpokoju i przestrzeni pod schodami położonej niedaleko tego pomieszczenia, znajdą zastosowanie także w Twoim domu. Na które rozwiązanie z zaproponowanych jesteś w stanie się zdecydować? Czy pod swoimi schodami umieścisz książki, przetwory, rośliny, ubrania albo zabawki? Czy może przemienisz tę przestrzeń w małe pomieszczenie do pracy lub relaksu? Wybór należy do Ciebie. Ważne, by to miejsce było funkcjonalne i wyglądało elegancko.

Schowek pod schodami – pomysły na wykorzystanie miejsca pod schodami 2022 05 logo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj