Szczęśliwych posiadaczy kryształowych żyrandoli jest coraz więcej, a to sprawia, że rodzi się też dużo pytań o to, jak je odpowiednio pielęgnować. Czysty żyrandol kryształowy prezentuje się znacznie lepiej, a we wnętrzu, niezależnie od stylu, daje wrażenie luksusu i bogactwa. Sprawdź, jak wyczyścić swój żyrandol i zrób to szybko z naszą pomocą!

Moda na kryształowe żyrandole powraca, a wraz z nią mnóstwo pytań o to, jak o nie dbać na co dzień. Czy żyrandol kryształowy trzeba odpowiednio myć, a może wystarczy przecierać. Wreszcie, czy czyszczeniu powinno się poddawać każdy element takiej lampy i czy na pewno poradzimy sobie z tym zadaniem samodzielnie? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi poniżej.

Jak czyści się żyrandole kryształowe? To warto wiedzieć na początek!

Jeśli jesteś posiadaczem kryształowego żyrandola to pewnie wiesz, że we wnętrzu prezentuje się on nadzwyczaj dobrze. Aby jednak zachować jego świetny wygląd warto zadbać o to, by był dobrze wypielęgnowany. Nawet o piękną i luksusową lampę w domu, warto bowiem zadbać, by została z nami w niezmienionym stanie przez długi czas.

Nie ma wątpliwości, że żyrandol z kryształu uchodzi za jedną z najbardziej eleganckich ozdób w naszym domu. Dodaje mu klimatu pałacowego i wytworności. Nie zmienia to faktu, że z czasem i on traci swój blask, gdy się mocno zabrudzi.

Zadbaj o jej wygląd sięgając po właściwe środki, a będą nimi:

  • ściereczka wykonana z miękkiego włókna – którą można otrzeć każdy z elementów lampy,
  • miotełka do ocierania i obmiatania pajęczyn, a także zalegającego kurzu,
  • woda z octem – do obmycia lampy.

Jak często czyścić żyrandol z kryształu? Sprawdź te triki

Generalnie nie ma złotej zasady na to, jak często należy myć i obmiatać żyrandol z kryształu. Wszystko zależy bowiem od indywidualnych predyspozycji wnętrza do powstawania kurzu i zabrudzeń. Standardowe obmiatanie i przecieranie można przeprowadzać np. raz na tydzień, przy generalnych porządkach.

Dokładne mycie żyrandola warto już wykonać rzadziej. Można trzymać się zasady mycia lampy wodą mniej więcej raz w miesiącu.

Uwaga! Specjaliści radzą, by dla uzyskania lepszego efektu nie tylko myć lampę, ale również ją wypolerować. Wówczas będzie lśnić, jak nowa.

Mycie kryształowego żyrandola krok po kroku!

Najpierw przetrzyj żarówki wilgotną ściereczką. Następnie przetrzyj wszystkie metalowe elementy lampy wodą z mydłem i wypoleruj ściereczką z dodatkiem octu.

Każdy z kryształowych elementów umyj letnią wodą z dodatkiem standardowego środka czyszczącego. Następnie opłucz kryształki wodą z dodatkiem octu. Każdą z kryształowych blaszek możesz na koniec wypolerować ściereczką lub wacikiem nasączonym alkoholem.

Już wiesz, jak zadbać o swoją lampę na co dzień? Pamiętaj, że tylko regularne czyszczenie żyrandola kryształowego jest sposobem na zachowanie jej w nienagannym stanie. Przy systematycznie przeprowadzonym czyszczeniu każda z plam będzie łatwa do usunięcia i nie przyschnie do powierzchni migoczących kryształków. Im dokładniej i częściej będziesz dbać o czystość lampy, tym dłużej zachowa swój sklepowy stan. Twoja piękny żyrandol kryształowy pozostanie luksusem w Twoim domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj