Ogrzewanie w nowoczesnym domu powinno być wydajne i wygodne w codziennym użytkowaniu. System musi umożliwiać ustawienie pożądanej temperatury w każdym pomieszczeniu niezależnie od jego wielkości czy liczby okien, a ciepło powinno być rozprowadzane równomiernie po całej powierzchni tak, aby we wnętrzu panowała przytulna i miła atmosfera. A czy warto postawić na ogrzewanie podłogowe oraz grzanie klimatyzacją?

Ogrzewanie podłogowe – co możesz zyskać?

Obecnie ceny wielu surowców są bardzo wysokie, dlatego klienci często zastanawiają się, jaki system grzewczy wybrać, by nie przepłacić. Tradycyjne grzejniki są dosyć drogie w utrzymaniu i wymagają regularnego serwisowania. Tymczasem ogrzewanie podłogowe zapewnia optymalny rozkład temperatury i sprawia, że w domu jest ciepło nawet w bardzo mroźne dni. Do zalet tego rozwiązania można zaliczyć także:

  • niski koszt eksploatacji
  • lepszą cyrkulację powietrza
  • większą wilgotność i mniejszą ilość kurzu
  • kompatybilność z innymi nowoczesnymi systemami stosowanymi w inteligentnych domach

Instalacja grzewcza ukryta pod podłogą jest całkowicie niewidoczna, dzięki czemu architekt może dowolnie zaaranżować dane pomieszczenie. Ważne, by wybierać materiały wykończeniowe, które dobrze przewodzą ciepło takie jak kamień, ceramika oraz niektóre panele i parkiety.

Zawsze warto udać się po poradę do fachowca. Pomocny okazać się może hydraulik ogrzewanie podłogowe.

Grzanie klimatyzacją – dlaczego warto?

Ogrzewanie domu przy pomocy klimatyzacji to dobry sposób na szybkie i tanie uzyskanie preferowanej temperatury. Nowoczesne klimatyzatory są niezwykle wydajne i pracują wyjątkowo cicho. Urządzenie umieszczone na ścianie lub suficie nie zmniejszy powierzchni użytkowej pomieszczenia, a jednocześnie będzie się dobrze komponowało z wystrojem wnętrza. Nowoczesne modele składają się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Jednostkę zewnętrzną montuje się na elewacji, dachu lub balkonie w taki sposób, aby nie zaburzyła estetyki budynku. Obsługa klimatyzatora jest bardzo prosta. Można nim sterować przy pomocy wygodnego pilota lub dedykowanej aplikacji na telefon. Dużą zaletą tego rozwiązania jest również szybkość grzania i bezawaryjność.

Montaż systemu grzewczego – na co trzeba zwrócić uwagę?

Montaż klimatyzacji nie zajmuje dużo czasu i może zostać sprawnie przeprowadzony w ciągu jednego dnia. Fachowcy muszą bezpiecznie umieścić obie jednostki we wskazanych przez klienta miejscach, a następnie powinni sprawdzić, czy urządzenia działają prawidłowo. W przypadku ogrzewania podłogowego konieczna będzie wymiana całej podłogi. Dlatego na taki system grzewczy warto się zdecydować podczas gruntownego remontu lub budowy domu. Montaż musi zostać wykonany przez wykwalifikowanych pracowników, którzy zadbają o to, aby rury były poprawnie rozmieszczone na całej powierzchni podłogi.

Nowoczesne systemy grzewcze mogą być z powodzeniem stosowane zarówno w nowym, jak i w starym budownictwie. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych grzejników, które zajmują dużo miejsca i uniemożliwiają dowolne ustawienie mebli. Korzystanie z ogrzewania podłogowego i klimatyzacji jest w pełni bezpieczne i nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj