Meble do garderoby to nie tylko szafa, warto wyposażyć się także w miejsce służące do siedzenia i jednocześnie mogące pełnić funkcję stolika. Do tego nadaje się podłużna ławka, która idealnie sprawdzi się podczas zakładania obuwia. Można także położyć na niej torebkę i ubrania. Jest to przykład mebla, który stanowi praktyczną dekorację. W przedpokoju metraż jest najczęściej ograniczony, dlatego warto sprytnie zagospodarować dostępną przestrzeń.

Czy ławka do przedpokoju to dobry wybór?

Sposobem na zwiększenie komfortu życia jest między innymi wstawienie do przedpokoju ławki. Nawet jeśli trzeba liczyć się z niewielką przestrzenią, to zawsze znajdzie się na nią miejsce, wystarczy dobrać odpowiedni model. Z fotelem byłoby znacznie trudniej, ze względu na jego rozmiary. Stylowe siedzisko zapewni wygodę podczas szykowania się do wyjścia i po powrocie do domu. Za pomocą ławki możliwe staje się optymalne wykorzystanie niezbyt dużej przestrzeni w korytarzu.

Mebel ten jest niezwykle pomocny zimą, gdy przygotowania do wyjścia trwają nieco dłużej, trzeba założyć ciepłe i długie obuwie. Wtedy usiądziemy wygodnie na ławce. Jest to zdecydowanie bardziej komfortowe rozwiązanie niż rozsiadanie się pod drzwiami i ich blokowanie podczas wkładania butów. Można wyznaczyć konkretne miejsce do wykonywania tej czynności przez wszystkich domowników, wystarczy ustawić tam ławkę, co rozwiąże problem. Warto też wykorzystać przestrzeń nad meblem, przykładowo ustawić pod nią buty. Przykładem tak doskonale zaprojektowanej ławki jest Garderoba G5 1S od Klose.

Jak wybrać ławkę do przedpokoju i garderoby?

Do wyboru jest wiele gotowych ławek do przedpokoju i garderoby. Do nowoczesnych wnętrz idealne są meble z litego drewna, w kolorze dzikiego dębu. Jeśli przedpokój jest utrzymany w minimalistycznej stylistyce, to warto zdecydować się na mebel o prostym, geometrycznym kształcie. 

Aby przestrzeń tworzyła spójną całość, postawmy też na pełne komplety mebli. Wszystko w jednakowym kolorze drewna. Do ławki na pewno przyda się przecież komoda i szafa. Schowamy w niej rękawiczki, czapki, szale, a do szafy odwiesimy kurtki i płaszcze. Zaprowadzi to porządek w przedpokoju i sprawi, że będzie on maksymalnie użyteczny i funkcjonalny. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj